Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

MDK zaklina pogodę

MDK zaklina pogodę Data publikacji: 16 stycznia 2018Nadejście Nowego Roku można świętować na przeróżne sposoby. Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 uczynili to koncertowo.

Był to wyjątkowy koncert, ponieważ do udziału zaprosiliśmy także rodziców. Cieszę się, że zechcieli wystąpić razem z dziećmi. Mam nadzieję, że ta piękna, rodzinna atmosfera, która emanuje ze sceny udzieliła się wszystkim zebranym – mówił Ireneusz Herisz, dyrektor MDK nr 1. W wydarzeniu uczestniczyli wyjątkowi goście: Michał Gramatyka, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Aneta Latacz i Bożena Miętus, Zastępcy Prezydenta Miasta Bytomia, bytomscy radni oraz dyrektorzy bytomskich szkół.

Jednak największą część widowni stanowiły rodziny występujących artystów, które wypełniły salę po brzegi. Repertuar obejmował utwory zimowe, świąteczne oraz karnawałowe. Na scenie zaprezentowali się wychowankowie pracowni muzycznych MDK – zespoły oraz soliści, a towarzyszyli im młodzi tancerze.

Artyści musieli wykazać się prawdziwie profesjonalnymi umiejętnościami, ponieważ muzyka była wykonywana na żywo. O przygotowanie warstwy dźwiękowej zadbali muzycy Młodzieżowego Domu Kultury. Wykonanie należało natomiast do nauczycieli oraz wychowanków. Wyjątkowym występem był utwór instrumentalny wykonany na wibrafonie.

Galę poprowadzili podopieczni z grupy teatralnej „Erato”. Staraliśmy się zawołać zimę tak głośno, jak tylko się dało – żartowali artyści. – Może po takim koncercie wróci do nas jeszcze na chwilę śnieg i zimowy klimat? Czas pokaże. My rozpoczynamy przygotowania do kolejnych występów. 

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. MDK nr 1

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.