Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Masz już ŚKUP?

Masz już ŚKUP? Data publikacji: 19 kwietnia 2016Ponad 40 tys. Śląskich Kart Usług Publicznych trafiło już do użytkowników. Trudno sprecyzować, ile z nich nabyli mieszkańcy poszczególnych miast, ale cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. W Bytomiu w trzech miejscach można wyrobić kartę imienną, a w 87 – kupić kartę niespersonalizowaną.

Śląska Karta Usług Publicznych to wspólny projekt 21 miast oraz KZK GOP. Jest używana w środkach komunikacji miejskiej, można nią płacić za parkowanie, z czasem będzie można też płacić nią w instytucjach kultury i sportu.

Są dwa rodzaje kart: spersonalizowana i niespersonalizowana. Większym powodzeniem cieszą się karty imienne – mówi Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP. Wydaliśmy już ich już ok. 39 tysięcy.

Wyrobienie takiej karty jest bardzo proste i nic nie kosztuje. Trzeba tylko poświęcić na to trochę czasu. Najłatwiej wejść na stronę www.kartaskup.pl . Tam system podpowie nam krok po kroku, co zrobić, żeby założyć spersonalizowaną kartę.

Można też wybrać się do Punktów Obsługi Klienta. W Bytomiu znajdują się one przy ul.: Nicka 121, Piekarskiej 5 i Rynku 22. Tylko tam można wypełnić wniosek i odebrać kartę imienną, odblokować ją oraz zwrócić.

Przy placu Wolskiego (obok dworca PKP) znajduje się Punkt Obsługi Pasażera. Nie złożymy tam wniosku o kartę imienną, ale, podobnie jak w Punktach Obsługi Klienta, można doładować kartę dowolną kwotą, kodować na niej bilety elektroniczne, uzyskać wszystkie informacje związane z działaniem systemu i obsługą kart oraz zablokować kartę ŚKUP.

W naszym mieście jest 87 punktów, gdzie można kupić kartę niespersonalizowaną (ich wykaz tutaj ). Minimalna kwota doładowania na karcie wynosi 20 zł.

Śląska Karta Usług Publicznych to wygoda dla tych, którzy nie mając przy sobie drobnych, muszą zapłacić za parkowanie w mieście, albo za bilet komunikacji miejskiej. Używa się jej podobnie, jak karty bankomatowej – zbliżeniowo. Jeśli transakcja opiewa na kwotę powyżej 50 zł, przy zakupie na przykład biletu okresowego, wówczas trzeba podać kod PIN, który ustala się przy odbiorze karty.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego lata 2007-2013.

Koszty budowy i utrzymania systemu to:

149,3 mln zł - wdrożenie systemu objęty dofinansowaniem unijnym,
82,5 mln zł - dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego,
190 mln zł - całkowity koszt projektu (wdrożenie + utrzymanie przez 65 miesięcy).

rpo.png


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.