Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Masa Krytyczna po raz 100. przejechała ulicami Bytomia

Masa Krytyczna po raz 100. przejechała ulicami Bytomia Data publikacji: 28 października 2017Bytomianie kochają dwa kółka i niestraszny im deszcz, wiatr a nawet śnieg. W piątek, podczas setnej Rowerowej Masy Krytycznej udowodnili po raz kolejny, że przyjemność z jazdy na rowerze można czerpać bez względu na pogodę.

Ponad stu rowerzystów tradycyjnie – w ostatni piątek miesiąca – pojawiło się na bytomskim rynku, aby w rekreacyjnym tempie pokonać około 10-kilometrową trasę prowadzącą przez centrum miasta.

Po zakończonej przejażdżce na rowerzystów czekała miła niespodzianka. W Biurze Promocji Bytomia mogli poczęstować się gorącą herbatą i słodkim pączkiem.

Przypomnijmy, że Bytomska Masa Krytyczna po raz pierwszy odbyła się w lipcu 2009 roku. Miłośnicy jednośladów spotykają się w każdy ostatni piątek miesiąca pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”. Pomysłodawcą i organizatorem bytomskiej Masy Krytycznej jest Roman Badura ze stowarzyszenia Rowerowy Bytom.

Autor: ww
Zdjęcia: XX

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.