Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Marzena Fliegel

Marzena Fliegel Data publikacji: 9 grudnia 2013Tak, Bytom to w stu procentach moje miasto. Otrzymałam propozycję zamieszkania w Krakowie, ale zrezygnowałam, bo tylko tu jestem tak naprawdę u siebie i czuję się bezpiecznie, być może dlatego, że to moje rodzinne miasto.

Wychowałam się w Rozbarku. W pamięci z wczesnych lat dzieciństwa pozostało lodowisko na podwórku niedaleko domu oraz wielka hałda przy ul. Kochanowskiego, z której okoliczna dzieciarnia zrobiła sobie ulubione miejsce zabaw. W lecie zabawa w chowanego, w zimie szalona jazda na sankach.

Gdy patrzę z perspektywy czasu na tę dzielnicę, widzę, jak bardzo się zmieniła. Pamiętam też starą fontannę przy Rynku, plac Kościuszki, gdzie wówczas znajdował się dom towarowy. Dziś miejsce to wygląda zupełnie inaczej, niż obecnie... W policji przepracowałam 24 lata, (10 lat w KP IV w Szombierkach i ok. 14 lat w Komendzie Miejskiej Policji). Praca w policji zwłaszcza dla kobiety z dwójką dzieci, nie była lekkim kawałkiem chleba.

Propozycja pracy dla TVN-u zmusiła mnie do podjęcia decyzji: praca w policji albo emerytura i „Detektywi". Wybrałam i, choć wszystko stanęło na głowie, wciąż lubię wracać do Bytomia. Widzę pozytywne zmiany, jakie powoli zachodzą w tym mieście np. remonty dróg. Wszyscy życzylibyśmy sobie, aby zmiany były wielkie i od razu, ale chyba warto uzbroić się w cierpliwość.

Marzena Fliegel - prywatny detektyw, znana z serialu „Detektywi"

 Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.