Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2018, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Data publikacji: 30 listopada 2018Dziś, 30 listopada delegaci Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wybrali Mariusza Wołosza, prezydenta Bytomia na wiceprzewodniczącego Zgromadzenia Metropolii. Bytom leży w samym sercu metropolii. Ten wybór potwierdza, że nasze miasto zasługuje na bycie w centrum nie tylko ze względu na lokalizację, ale przede wszystkim z uwagi na swoje znaczenie w regionie – skomentował wybór delegatów prezydent Wołosz.

Przewodniczącym Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii został wybrany Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Funkcje wiceprzewodniczącego Zgromadzenia – oprócz prezydenta Bytomia – będzie pełnić także Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia powstała na mocy Ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o związku metropolitalnym w województwie śląskim. Zgromadzenie GZM jest organem stanowiącym i kontrolnym związku metropolitalnego. W skład Zgromadzenia wchodzi 41 delegatów gmin członkowskich - wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Do zadań zgromadzenia należy m.in. uchwalanie strategii, budżetu, ramowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego związku metropolitalnego, czy kontrola działalności zarządu oraz jednostek organizacyjnych utworzonych przez związek metropolitalny.


Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.