Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Mariusz Puzio

Mariusz Puzio Data publikacji: 9 grudnia 2013W Bytomiu spędziłem całe swoje życie. Czuje się z tym miastem związany i identyfikuję się z nim. Choć trochę żal, że w latach, kiedy chciały mnie kupić władze zagranicznych klubów, ówczesne władze mojego klubu macierzystego, nie pozwoliły na to.

Dziś wiem, że obawiano się, że mój transfer osłabi bytomski zespół, a warto wiedzieć, że w tamtych czasach Polonia Bytom grała w europejskich pucharach i na obiekt przy Pułaskiego ściągały tysiące kibiców. Czy dziś jest lepiej?

Z jednej strony łatwiej jest zawodnikom, którzy podpisują kontrakty z różnymi klubami i mają szanse na lepsze pieniądze. Z drugiej jednak strony, od kiedy huty i kopalnie przestały dotować bytomski sport, borykamy się z problemem braku pieniędzy, bo trudno jest znaleźć strategicznego sponsora, który chciałby zainwestować w jakąś dyscyplinę.

Hokej nie jest sportem tanim, wiem, że rodzicom ciężko jest sięgnąć do własnej kieszeni, by zapewnić swoim pociechom warunki do rozwijania talentów sportowych. Jako trener hokeistów Polonii Bytom liczę się z tym, że na dobrą drużynę hokejową będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat.

Mam nadzieję, że do tego czasu bytomskim hokejem zainteresują się sponsorzy i doczekamy się obiektu, który przyciągnie na trybuny tysiące kibiców. Jak dawniej.

Mariusz Puzio - trener hokeja Polonii Bytom, olimpijczyk z Albertville, wielokrotny Mistrz Polski.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.