Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Światowy Dzień Turystyki w bytomskich schronach

„Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 27 września. Z tej okazji w naszym mieście będzie można zobaczyć schrony „Sosabowski” i „Träger”, które znajdują się na pl. Akademickim.

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Marek Moś

Marek Moś Data publikacji: 9 grudnia 2013Urodziłem się w Piekarach Śląskich, ale już w wieku czterech lat zamieszkałem w Bytomiu. Tutaj rodzice dostali mieszkanie, więc postanowiliśmy się przeprowadzić. W Bytomiu chodziłem do szkoły podstawowej i średniej, mam tu rodzinę, przyjaciół, znajomych, więc jestem przywiązany do tego miasta.

O tym jednak jak silna jest ta więź, przekonam się w najbliższym czasie, gdyż wkrótce zamieszkam w Tychach, w mieście, w którym przyznano mi honorowe obywatelstwo. Na pewno pojawi się tęsknota, choć dziś nie jestem w stanie powiedzieć, jak silne będzie to uczucie.

Jeśli chodzi o moje ulubione miejsce w Bytomiu, to jest nim chyba moje mieszkanie. Patrząc z okna, mam perspektywę na wspaniałą przestrzeń. Mam na myśli kamienice przy Rynku, które są już odrestaurowane.
Jak oceniam kondycję bytomskiej kultury? Łatwiej jest wydać opinię na ten temat osobom, które są tylko odbiorcami kultury, ja jako muzyk, poniekąd ją tworzę. Bogatą ofertę ma na pewno Bytomskie Centrum Kultury, to miejsce działa prężnie i jest chętnie odwiedzane. Bytom ma ogromny potencjał, by go jednak w pełni wykorzystać, potrzeba jeszcze dużo pracy.

Marek Moś - dyrygent, dyrektor artystyczny orkiestry kameralnej AUKSO, zagra podczas tegorocznego Festiwalu im. Gorczyckiego.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.