Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 lutego 2018, Wiktor, Cezary, Zygfryd

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Forum bytomski.pl Historia Miasta i Zabytki

Forum poświęcone w całości historii miasta Bytom i jego zabytkom. Zapraszamy do dyskusji!

Marek Moś

Marek Moś Data publikacji: 9 grudnia 2013Urodziłem się w Piekarach Śląskich, ale już w wieku czterech lat zamieszkałem w Bytomiu. Tutaj rodzice dostali mieszkanie, więc postanowiliśmy się przeprowadzić. W Bytomiu chodziłem do szkoły podstawowej i średniej, mam tu rodzinę, przyjaciół, znajomych, więc jestem przywiązany do tego miasta.

O tym jednak jak silna jest ta więź, przekonam się w najbliższym czasie, gdyż wkrótce zamieszkam w Tychach, w mieście, w którym przyznano mi honorowe obywatelstwo. Na pewno pojawi się tęsknota, choć dziś nie jestem w stanie powiedzieć, jak silne będzie to uczucie.

Jeśli chodzi o moje ulubione miejsce w Bytomiu, to jest nim chyba moje mieszkanie. Patrząc z okna, mam perspektywę na wspaniałą przestrzeń. Mam na myśli kamienice przy Rynku, które są już odrestaurowane.
Jak oceniam kondycję bytomskiej kultury? Łatwiej jest wydać opinię na ten temat osobom, które są tylko odbiorcami kultury, ja jako muzyk, poniekąd ją tworzę. Bogatą ofertę ma na pewno Bytomskie Centrum Kultury, to miejsce działa prężnie i jest chętnie odwiedzane. Bytom ma ogromny potencjał, by go jednak w pełni wykorzystać, potrzeba jeszcze dużo pracy.

Marek Moś - dyrygent, dyrektor artystyczny orkiestry kameralnej AUKSO, zagra podczas tegorocznego Festiwalu im. Gorczyckiego.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.