Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2015, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Atak zimy! Pługi robią co mogą, ale ciągle sypie

Od soboty, 24 stycznia mieszkańcy województwa śląskiego zmagają się z atakiem zimy. Warunki na drogach są bardzo trudne. W Bytomiu bez przerwy pracuje 18 pługo – piaskarek i pługo – solarek. Intensywne opady śniegu powodują jednak, że w wielu miejscach drogi są białe.

Ćwiczyli dla zdrowia i charytatywnie

Warsztaty taneczne, zumba, ćwiczenia i pokazy gimnastyczne, deep work oraz konkursy dla dzieci. Tak bawili się wczoraj bytomianie w Hali na Skarpie podczas akcji „Charytatywne spalanie kalorii”. Każdy mógł nie tylko spalić kalorie, poprawić swoje samopoczucie, ale także wesprzeć cegiełką bytomski „Dom Nadziei”.

Komunikacja na miarę XXI wieku

Bytom doczeka się węzła przesiadkowego na miarę XXI wieku. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na dokumentację projektową inwestycji. Bytomskie centrum przesiadkowe to tylko jeden z elementów gigantycznego unijnego projektu, który sprawi, że mieszkańcy Śląska będą w komfortowych warunkach korzystać z transportu publicznego.

Georg Brüning patronem placu przed Urzędem Miejskim

Jeden z najsłynniejszych bytomian. Człowiek, który odmienił oblicze naszego miasta na początku XX wieku. Mowa oczywiście o nadburmistrzu Georgu Brüningu. Od piątku, 23 stycznia plac przed Urzędem Miejskim w Bytomiu nosi jego imię.

Program dla Śląska z udziałem samorządów

Prace nad nowym programem dla Śląska zapowiedzieli w Bytomiu przedstawiciele rządu, samorządów i instytucji zajmujących się ożywieniem gospodarczym.

Kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Przed nami, jak co roku, kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia. Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku, Mikrofirmę Roku oraz Produkt Roku

Do kogo trafi Sportowy Laur Bytomia?

Urząd Miejski w Bytomiu, wzorem lat ubiegłych, organizuje uroczyste podsumowanie roku sportowego 2014 połączone z wręczeniem Nagrody Prezydenta w dziedzinie sportu "Sportowy Laur Bytomia".

Bytomska Strefa Aktywności Gospodarczej

Bytomska Strefa Aktywności Gospodarczej obejmuje 4 obszary o łącznej powierzchni 92.965 m2.

Mapa miasta


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.