Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 listopada 2015, Ksenia, Walerian, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Marek Okroskowicz - Pasjonat Sportowej Polski 2015 roku

Pasjonat Sportowej Polski 2015 to tytuł przyznawany przez Klub Sportowa Polska, którego celem jest propagowanie osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację, a także zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia. W tym roku wśród laureatów nagrody jest bytomski trener boksu Marek Okroskowicz.

Głosuj na Grzegorza Rzeszutka!

Do 30 listopada można głosować na projekt Grzegorza Rzeszutka, bytomskiego pedagoga, który walczy o dofinansowanie pierwszych w Polsce warsztatów dla niewidomych ojców oraz ojców niewidomych dzieci. Plebiscyt organizuje fundacja Szansa dla Niewidomych.

Bytomski naukowiec z belgijskim orderem

Profesor Aleksander Sieroń, szef bytomskiej Kliniki Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej, został laureatem Krzyża Oficerskiego Orderu Wynalazczości nadanego przez Komisję Odznaczeń Królestwa Belgii do spraw Wynalazczości.

Ostatni mecz rundy jesiennej

Już w najbliższą sobotę, 28 listopada podopieczni Jacka Trzeciaka zagrają ostatni mecz rundy jesiennej II ligi sezonu 2015/2016. Poloniści podejmą u siebie wicelidera tabeli zespół Wisły Puławy. Początek meczu przy Olimpijskiej o 18.00.

Już niebawem rozbłysną świąteczne iluminacje

Prawie 165 tysięcy złotych będą kosztowały tegoroczne iluminacje świąteczne, które w pierwszych dniach grudnia rozbłysną w Bytomiu. Będzie kilkunastometrowa choinka na Rynku, ozdobione latarnie, skrzyżowania dróg i dworzec autobusowy oraz dekoracje przy Urzędzie Miejskim.

Zobacz najlepszych karateków w akcji

Ponad 300 zawodników z kilkunastu krajów europejskich, w tym najlepsi polscy karatecy, którzy należą do czołówki światowej, zaprezentuje się podczas Mistrzostw Europy Karate Kyokushin /27-28 listopada/. Dwudniowe zawody zostaną rozegrane w Tarnowskich Górach i Bytomiu, a więc miastach mających bogate tradycje karate

Książki dla dzieciaków w szpitalu

Dobra wiadomość dla dzieci leczących się na oddziałach pediatrycznych Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu. Już wkrótce w ramach ogólnopolskiej akcji "Zaczytani", powstaną tam Biblioteki Małego Pacjenta. To, czy będą bogate, zależy od nas.

Bytom zaoszczędzi na prądzie

Ponad 500 tys. zł w skali roku zaoszczędzi Bytom dzięki zbiorowemu zakupowi energii elektrycznej. Łącznie wszyscy uczestnicy /miasta wchodzące w skład GZM/ wydadzą na prąd 11 mln.  zł mniej, niż gdyby dokonywali zakupów indywidualnie.

Mapa miasta


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.