Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
28 sierpinia 2015, Patrycja, Erazm, Augustyn

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W Bytomiu znowu zagrają najlepsi tenisiści

Już w niedzielę, 30 sierpnia na kortach Górnika Bytom rozpoczną się Międzynarodowe Mistrzostwa Ziemi Śląskiej. Po raz kolejny w naszym mieście zagrają najlepsi polscy tenisiści, w tym m.in.: Grzegorz Panfil oraz Andrzej Kapas, a także zagraniczni zawodnicy z: Czech, Brazylii, Szwecji, Niemiec, Rosji oraz Stanów Zjednoczonych

XI Dni Organizacji Pozarządowych

Czym zajmuje się trzeci sektor? Czy warto założyć stowarzyszenie? Komu pomagają wolontariusze? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas XI Dni Organizacji Pozarządowych, które 11 i 12 września odbędą się w CH Agora.

Blues Bana 2015

Najbardziej muzykalny tramwaj na Śląsku znowu rusza w trasę. Tym razem bawić będzie pasażerów nie tylko w Bytomiu, ale przejedzie też ulicami Katowic i Chorzowa. Już 5 września rusza trzecia edycja Blues Bany. Udział w niej zapowiedziało ok. 50 muzyków.

BeCeKobus ruszył w trasę

Już po raz siódmy na ulice naszego miasta wyjechał popularny BeCeKobus. Przez tydzień dzieci będą brały udział w licznych warsztatach, dzięki którym nie tylko spędzą wolny czas w gronie rówieśników, ale także mają szansę na sprawdzenie i rozwinięcie swoich umiejętności.

Bytomianie chętnie odkrywali tajemnice swojego miasta

Ponad 600 uczestników wzięło udział we wszystkich wycieczkach z cyklu „Poznaj Bytom z Przewodnikiem”. Miłośnicy historii Bytomia odkrywali najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca w mieście. Dzisiaj /22 sierpnia/, podczas ostatniej wycieczki, pasjonaci historii poznali dzieje kościoła mariackiego

Trwają zapisy do 7. edycji Bytomskiego Półmaratonu

Bytomski Półmaraton to jedna z największych imprez biegowych na Śląsku. Już od kilku lat przyciąga rzesze zawodników z Polski i zagranicy. Jeśli chcesz spróbować swoich sił pokonując 21-kilometrowy odcinek oraz wygrać samochód zapisz się do Bytomskiego Półmaratonu.

Poznaj projekty w ramach budżetu obywatelskiego

Znamy już projekty, na które mieszkańcy będą oddawać głosy w ramach budżetu obywatelskiego. Z 71 nadesłanych propozycji do kolejnego etapu przeszły 33. Już wiadomo, że cztery z nich na pewno będą realizowane bez głosowania, bo jako jedyne w dzielnicy przeszły pozytywną weryfikację. O losie pozostałych 29 zadecyduje głosowanie.

Wakacyjne remonty w szkołach

Rozpoczęte w wakacje remonty w bytomskich szkołach i przedszkolach zakończyły się lub dobiegają końca. W niektórych prace remontowe zaplanowane są do jesieni, jak np. w Szkole Podstawowej nr 43, gdzie trwa budowa nowej sali gimnastycznej.

Mapa miasta


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.