Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Mali ekolodzy z wizytą w BPK

Mali ekolodzy z wizytą w BPK Data publikacji: 14 czerwca 2017Kolejny już raz mali ekolodzy odwiedzili Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Wizyta dzieci w spółce związana była z rozstrzygnięciem konkursu ekologicznego, na stałe już wpisanego w kalendarz wydarzeń BPK.

Konkurs odbył się już po raz czwarty. Tym razem przebiegał pod hasłem „Znam metody oszczędzania wody”, a udział w nim mógł wziąć każdy uczeń bytomskich szkół podstawowych uczęszczający do klasy I-III.

Najmłodsi mieli za zadanie przygotowanie plakatu przedstawiającego hasło przewodnie konkursu. Nadesłane prace pozytywnie zaskoczyły komisję konkursową. Uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością i świadomością ekologiczną. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Kuba Zenderowski (Szkoła Podstawowa nr 38), drugie Milena Sekuła (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa), a trzecie Karolina Burg (Szkoła Podstawowa nr 45). Trzy prace otrzymały wyróżnienia. Zdobyli je: Lena Walasek (Szkoła Podstawowa nr 38), Filip Duma (Szkoła Podstawowa nr 38) oraz Patrycja Korol (Szkoła Podstawowa nr 16). Laureaci odebrali nagrody w postaci zestawów zabawek i dyplomy oraz mieli okazję poznać zarząd spółki, który powitał ich w siedzibie BPK.

Cyklicznie organizowane konkursy ekologiczne są jednym z elementów polityki proekologicznej prowadzonej przez BPK, której celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej najmłodszych bytomian. Przedsiębiorstwo deklaruje, że za rok odbędzie się kolejna edycja konkursu.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc BPK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.