Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lutego 2018, Leon, Ludmila, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Budynek poczty w rejestrze zabytków

Na hasło: zabytkowa poczta w Bytomiu, na myśl nasuwa się odrestaurowany niedawno, wyjątkowej urody neorenesansowy gmach przy Piekarskiej. Tymczasem miano zabytku zyskał także modernistyczny budynek poczty przy ul. Karola Miarki 2.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Małgorzata Ćwienczek

Małgorzata Ćwienczek Data publikacji: 9 grudnia 2013Kiedy w 2001 roku przyjechałam do Bytomia, wiedziałam, że tu, w MLKS Czarna Strzała, będą mogła się rozwijać. Choć łucznictwo w tym mieście jest sportem trochę zapomnianym, to właśnie tu dostałam szansę.

Dziś nie wyobrażam sobie trenować pod innymi barwami. Jak mówi stare powiedzenie: sukces ma wielu ojców. Mój zawdzięczam trenerom kadry - Zdzisławowi Kaczorowskiemu i Henrykowi Patlewiczowi, a także rodzinie, bez której wsparcia i pomocy, to, co udało mi się osiągnąć, nie byłoby możliwe. Sport to życie na walizkach, dlatego w Bytomiu jestem gościem, jednak za sprawą rodziny i klubu, to moje miejsce na ziemi. W łucznictwie najważniejsza jest wytrwałość. Jego specyfika polega na tym, że na wyniki trzeba cierpliwie czekać. Rezultaty nie przychodzą od razu.

 Małgorzata Sobieraj- Ćwienczek, łuczniczka, olimpijka z Aten, złota medalistka Mistrzostw Europy 2008, będzie reprezentować Polskę na XXIX Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.