Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Majówka w Stolarzowicach

Data publikacji: 12 maja 2018Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Szansa dla Dziecka” po raz kolejny zorganizowała dla swoich podopiecznych oraz sympatyków majówkę pełną atrakcji. Specjalna strefa zabaw i atrakcji zlokalizowana była w ogrodzie ośrodka, który mieści się w Bytomiu-Stolarzowicach.

Organizatorzy majówki, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Szukam mamy i taty” przygotowali mnóstwo atrakcji: były pokazy motorowe, dmuchańce, kule wodne, ścianka wspinaczkowa i niezwykle popularna w ostatnim czasie fotobudka, gdzie wszyscy chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci rywalizowały ze sobą w turnieju piłki nożnej oraz w sportowych zawodach sprawnościowych. Dodatkowo, czas umilały występy artystyczne oraz różne smakołyki przygotowane przez sympatyków placówki.

W trakcie festynu wręczono również dyplomy „Czterolistnej koniczyny” dla osób szczególnie zaangażowanych na rzecz pomocy dzieciom z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej „Szansa dla Dziecka” w Stolarzowicach.

W czasie festynu promowano również ideę rodzicielstwa zastępczego i adopcji. W specjalnie przygotowanym punkcie można było otrzymać merytoryczną i kompleksową informację na temat tego, jak zostać rodzicem zastępczym, i jaką procedurę należy przejść aby przysposobić dziecko.

Działalność na rzecz wspierania rodzin adopcyjnych oraz upowszechniania praw dziecka jest szlachetnym, choć wymagającym dużego zaangażowania i trudu zadaniem. Cieszę się, że Bytom może poszczycić się instytucjami wsparcia społecznego oraz rodzinami zastępczymi, które sumiennie i z otwartym sercem wypełniają misję niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. To ważne, że odbywają się w naszym mieście takie spotkania jak te, których celem jest promocja rodzicielstwa zastępczego oraz adopcji – mówił podczas Majówki w Stolarzowicach Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

Ośrodek Adopcyjny i Pieczy Zastępczej „Szansa” prowadzi swoją placówkę od dwudziestu lat i przez cały ten czas promuje akcję „Chcę do domu” nastawioną na poszukiwanie kandydatów na rodziców zastępczych, którzy pomogą w opiece i wychowaniu dzieci pilnie potrzebujących takiej pomocy.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Huber Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.