Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 sierpinia 2018, Anita, Julianna, Jacek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Majówka w Stolarzowicach

Data publikacji: 12 maja 2018Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Szansa dla Dziecka” po raz kolejny zorganizowała dla swoich podopiecznych oraz sympatyków majówkę pełną atrakcji. Specjalna strefa zabaw i atrakcji zlokalizowana była w ogrodzie ośrodka, który mieści się w Bytomiu-Stolarzowicach.

Organizatorzy majówki, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Szukam mamy i taty” przygotowali mnóstwo atrakcji: były pokazy motorowe, dmuchańce, kule wodne, ścianka wspinaczkowa i niezwykle popularna w ostatnim czasie fotobudka, gdzie wszyscy chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci rywalizowały ze sobą w turnieju piłki nożnej oraz w sportowych zawodach sprawnościowych. Dodatkowo, czas umilały występy artystyczne oraz różne smakołyki przygotowane przez sympatyków placówki.

W trakcie festynu wręczono również dyplomy „Czterolistnej koniczyny” dla osób szczególnie zaangażowanych na rzecz pomocy dzieciom z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej „Szansa dla Dziecka” w Stolarzowicach.

W czasie festynu promowano również ideę rodzicielstwa zastępczego i adopcji. W specjalnie przygotowanym punkcie można było otrzymać merytoryczną i kompleksową informację na temat tego, jak zostać rodzicem zastępczym, i jaką procedurę należy przejść aby przysposobić dziecko.

Działalność na rzecz wspierania rodzin adopcyjnych oraz upowszechniania praw dziecka jest szlachetnym, choć wymagającym dużego zaangażowania i trudu zadaniem. Cieszę się, że Bytom może poszczycić się instytucjami wsparcia społecznego oraz rodzinami zastępczymi, które sumiennie i z otwartym sercem wypełniają misję niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. To ważne, że odbywają się w naszym mieście takie spotkania jak te, których celem jest promocja rodzicielstwa zastępczego oraz adopcji – mówił podczas Majówki w Stolarzowicach Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

Ośrodek Adopcyjny i Pieczy Zastępczej „Szansa” prowadzi swoją placówkę od dwudziestu lat i przez cały ten czas promuje akcję „Chcę do domu” nastawioną na poszukiwanie kandydatów na rodziców zastępczych, którzy pomogą w opiece i wychowaniu dzieci pilnie potrzebujących takiej pomocy.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Huber Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.