Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pojedź na miniobóz za 30 zł

Już od najbliższego poniedziałku, 11 czerwca ruszają zapisy na miniobozy w Kokotku. Jak co roku mogą w nich wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, którzy spędzą cztery dni w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym. Pierwszy turnus już 24 czerwca.

Major Thiele Winkler

Data publikacji: 10 grudnia 2013Wielce tajemniczą postacią w Miechowicach był major von Thiele Winkler. Ludzie zapamiętali go jako mężczyznę bardzo surowego, bardzo wybuchowego, człowieka wzbudzającego powszechny respekt, a nawet strach.

Ludzie powiadali, że na przegubie prawej ręki nosił on stale, misternie żelazny łańcuch. Ten to łańcuch musiał on nosić z rozkazu króla pruskiego jako karę za to, że w porywczym gniewie postrzelił śmiertelnie swego sługę. Z tego też powodu wydalony został ze służby w armii królewskiej.
Królewską decyzją nigdy też nie wolno mu było wsiąść do karety zaprzężonej w cztery konie. Decyzja ta jednak nie dotyczyła jego małżonki, która do woli mogła korzystać z tego transportowego dobrodziejstwa, co też często, gdy była ku temu potrzeba, czyniła.

[Chrobok L.: Sagen von Miechowitz, Miechowitz 1926, s. 7-8]
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.