Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Magiczna podróż po Japonii

Magiczna podróż po Japonii Data publikacji: 17 lutego 2018Kansai – kolebka Cesarstwa Japonii była dzisiejszym tematem kolejnego spotkania w ramach „Soboty z pasją”. Po jednym z najciekawszych regionów Japonii znajdującym się na wyspie Honsiu opowiedział w Biurze Promocji Bytomia Antoni Winiarski.

Kansai to kolebka Cesarstwa Japonii. Region zajmuje południowo-zachodnią część największej japońskiej wyspy Honsiu. Znajdują się tam Nara, pierwsza stolica Cesarstwa Japonii, a także Kioto, które było stolicą cesarstwa od 794 do 1868 roku. Dzisiaj Kioto jest wielkim centrum kulturalnym i naukowym, a pobliska Osaka ważnym centrum przemysłowym. W regionie tym oraz największych miastach szczególnie widoczna jest wielka ilość świątyń i kapliczek świadczących o przywiązaniu do szinto – głównej religii Japończyków. Część mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni wyznaje buddyzm i jego odmianę shingon, której centrum znajduje się w Koyasan, jak również katolicyzm, którzy mają swoją katedrę w Osace.

Podczas sobotniego spotkania Antoni Winiarski opowiadając o magicznej podróży po japońskim Kansai zaprezentował także szereg wspaniałych zdjęć, na których uchwycił najpiękniejsze miejsca świadczące o kulturalnym, przyrodniczym, ale również przemysłowym charakterze tego regionu. Warto dodać, że międzynarodowy port lotniczy Kansai jest największym lotniskiem na świecie w całości zbudowanym na sztucznej wyspie. Znajduje się tam również największe na świecie kilkupiętrowe akwarium w Osace, a 45% krajowej produkcji sake pochodzi z tego regionu. Najciekawsze miejsca przyrodnicze objęto ochroną na terenie dwóch parków narodowych, a najważniejsze historyczne obiekty znalazły się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Region nawiedzają jednak tajfuny oraz trzęsienia ziemi, czasem tak silne, jak to, które zniszczyło Kobe w 1995 roku.

Organizatorem wydarzenia jest Biuro Promocji Bytomia oraz Stowarzyszenie Aktywny Senior.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.