Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Magiczna, najkrótsza noc w roku

Magiczna, najkrótsza noc w roku Data publikacji: 22 czerwca 2017Noc letniego przesilenia - święto pieśni, ognia, światła i wody to okazja do kultywowania obrzędów słowiańskich i przypomnienia ludowych obyczajów. W środę, w malowniczej scenerii Parku Miejskiego bytomianie puszczali wianki i lampiony.

- Cieszę się, że malownicza sceneria Parku Miejskiego pozwala na organizowanie koncertów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, a od zeszłego roku na realizację niepowtarzalnego widowiska plenerowego, jakim jest Parkowa Noc Świętojańska - zwrócił się do uczestników Damian Bartyla, prezydent miasta.

Podczas trzeciej już Parkowej Nocy Świętojańskiej na scenie muszli koncertowej widzowie podziwiali występy dziecięcego zespołu Piccolo z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, turniej rycerski Grupy Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde przypominającej historię średniowiecza. Niezapomnianych wrażeń artystycznych tego dostarczyli mieszkańcom zespoły, soliści i grupy akrobatyczne, którzy dali popis swoich umiejętności.

Uczestnicy obchodów nocy świętojańskiej przeszli w korowodzie nad Staw Północny, gdzie nastąpiło ukoronowanie - puszczanie wianków na wodę oraz widowiskowy pokaz tańca z ogniem.

Organizatorem imprezy był Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.