Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lipca 2018, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Magiczna, najkrótsza noc w roku

Magiczna, najkrótsza noc w roku Data publikacji: 22 czerwca 2017Noc letniego przesilenia - święto pieśni, ognia, światła i wody to okazja do kultywowania obrzędów słowiańskich i przypomnienia ludowych obyczajów. W środę, w malowniczej scenerii Parku Miejskiego bytomianie puszczali wianki i lampiony.

- Cieszę się, że malownicza sceneria Parku Miejskiego pozwala na organizowanie koncertów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, a od zeszłego roku na realizację niepowtarzalnego widowiska plenerowego, jakim jest Parkowa Noc Świętojańska - zwrócił się do uczestników Damian Bartyla, prezydent miasta.

Podczas trzeciej już Parkowej Nocy Świętojańskiej na scenie muszli koncertowej widzowie podziwiali występy dziecięcego zespołu Piccolo z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, turniej rycerski Grupy Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde przypominającej historię średniowiecza. Niezapomnianych wrażeń artystycznych tego dostarczyli mieszkańcom zespoły, soliści i grupy akrobatyczne, którzy dali popis swoich umiejętności.

Uczestnicy obchodów nocy świętojańskiej przeszli w korowodzie nad Staw Północny, gdzie nastąpiło ukoronowanie - puszczanie wianków na wodę oraz widowiskowy pokaz tańca z ogniem.

Organizatorem imprezy był Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.