Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2017, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Magiczna, najkrótsza noc w roku

Magiczna, najkrótsza noc w roku Data publikacji: 22 czerwca 2017Noc letniego przesilenia - święto pieśni, ognia, światła i wody to okazja do kultywowania obrzędów słowiańskich i przypomnienia ludowych obyczajów. W środę, w malowniczej scenerii Parku Miejskiego bytomianie puszczali wianki i lampiony.

- Cieszę się, że malownicza sceneria Parku Miejskiego pozwala na organizowanie koncertów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, a od zeszłego roku na realizację niepowtarzalnego widowiska plenerowego, jakim jest Parkowa Noc Świętojańska - zwrócił się do uczestników Damian Bartyla, prezydent miasta.

Podczas trzeciej już Parkowej Nocy Świętojańskiej na scenie muszli koncertowej widzowie podziwiali występy dziecięcego zespołu Piccolo z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, turniej rycerski Grupy Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde przypominającej historię średniowiecza. Niezapomnianych wrażeń artystycznych tego dostarczyli mieszkańcom zespoły, soliści i grupy akrobatyczne, którzy dali popis swoich umiejętności.

Uczestnicy obchodów nocy świętojańskiej przeszli w korowodzie nad Staw Północny, gdzie nastąpiło ukoronowanie - puszczanie wianków na wodę oraz widowiskowy pokaz tańca z ogniem.

Organizatorem imprezy był Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.