Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Magiczna, najkrótsza noc w roku

Magiczna, najkrótsza noc w roku Data publikacji: 22 czerwca 2017Noc letniego przesilenia - święto pieśni, ognia, światła i wody to okazja do kultywowania obrzędów słowiańskich i przypomnienia ludowych obyczajów. W środę, w malowniczej scenerii Parku Miejskiego bytomianie puszczali wianki i lampiony.

- Cieszę się, że malownicza sceneria Parku Miejskiego pozwala na organizowanie koncertów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, a od zeszłego roku na realizację niepowtarzalnego widowiska plenerowego, jakim jest Parkowa Noc Świętojańska - zwrócił się do uczestników Damian Bartyla, prezydent miasta.

Podczas trzeciej już Parkowej Nocy Świętojańskiej na scenie muszli koncertowej widzowie podziwiali występy dziecięcego zespołu Piccolo z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, turniej rycerski Grupy Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde przypominającej historię średniowiecza. Niezapomnianych wrażeń artystycznych tego dostarczyli mieszkańcom zespoły, soliści i grupy akrobatyczne, którzy dali popis swoich umiejętności.

Uczestnicy obchodów nocy świętojańskiej przeszli w korowodzie nad Staw Północny, gdzie nastąpiło ukoronowanie - puszczanie wianków na wodę oraz widowiskowy pokaz tańca z ogniem.

Organizatorem imprezy był Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.