Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Luty w Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Luty w Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku Data publikacji: 14 lutego 2018Słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizują w lutym szereg interesujących wydarzeń, wśród których są nie tylko zawody pływackie, ale również wernisaż obrazów oraz wycieczka do Wieliczki.

W niedzielę, 18 lutego /godz. 10.00/ sekcja pływacka BUTW, której liderem jest Jan Ciepliński, organizuje zawody pływackie „Seniorzy i młodzież – 10 kilometrów w wodzie”. Pierwsza pływacka sztafeta na dystansie 10 km "popłynęła" dwa lata temu, z okazji 10-lecia BUTW. W tegorocznej trzeciej edycji zawodów  wezmą udział: młodzież z Szkoły Podstawowej nr 54 oraz reprezentacje uniwersytetów trzeciego wieku z Chorzowa, Świętochłowic, Gliwic i Bytomia. Zawody odbędą się na pływalni krytej bytomskiego OSiR-u przy ul. Parkowej 1.

Z kolei we wtorek, 20 lutego w  Biurze Promocji Bytomia o 16.00 odbędzie się wernisaż obrazów słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Janiny Niedzielskiej i Grażyny Rosołowskiej, tworzące swoje prace pod opieką Marty Hawlickiej. Autorki prac  uczestniczyły we wszystkich wystawach organizowanych przez BUTW między innymi w Wojewódzkiej Wystawie Malarzy Intuicyjnych „Artisma” organizowanej w Szybie Wilson w Nikiszowcu. Liczne prace plastyczne zostały również przekazane jako darowizna na stałe ekspozycje dla: Muzeum Chleba w Radzionkowie, Galeria Motoryzacji i Techniki, Jednostki Wojskowej w Bytomiu, Stowarzyszenia Bytomskie Maki - Kombatant w Miechowicach.

Obrazy plastyczne zostały także wykorzystane do dekoracji sali 301 i biblioteki na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego. Aktywne słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie wyobrażają sobie życia bez możliwości tworzenia. Wernisaż wystawy pokazuje dorobek artystyczny obu pań. Na wystawie zobaczymy 30 obrazów pokazujących jak autorki rozwinęły swoje umiejętności plastyczne.

Słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy również na wykład dr Barbary Mandery „Schorzenia oczu u seniorów”. Wykład odbędzie się w piątek,  23 lutego o godzinie 15:00, w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Powstańców Śląskich 10, a jego oprawą muzyczną będzie mini recital gitarzysty Ludwika Konopko.

Ciekawym projektem, organizowanym z dużym powodzeniem już od kilku miesięcy, dla słuchaczy Uniwersytetu, jest „Zdrowa Sobota” - jednodniowe wyjazdy do zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce. Ich organizator - Kazimierz Wojtaszek - tym razem zaprasza do Wieliczki pasjonatów fotografii, którzy w sobotę, 24 lutego w podziemiach kopalni będą mogli, oprócz ich zwiedzania, zapoznać się ze sposobami fotografowania w specjalnych warunkach.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: BUTW

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.