Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Luty w Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Luty w Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku Data publikacji: 14 lutego 2018Słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizują w lutym szereg interesujących wydarzeń, wśród których są nie tylko zawody pływackie, ale również wernisaż obrazów oraz wycieczka do Wieliczki.

W niedzielę, 18 lutego /godz. 10.00/ sekcja pływacka BUTW, której liderem jest Jan Ciepliński, organizuje zawody pływackie „Seniorzy i młodzież – 10 kilometrów w wodzie”. Pierwsza pływacka sztafeta na dystansie 10 km "popłynęła" dwa lata temu, z okazji 10-lecia BUTW. W tegorocznej trzeciej edycji zawodów  wezmą udział: młodzież z Szkoły Podstawowej nr 54 oraz reprezentacje uniwersytetów trzeciego wieku z Chorzowa, Świętochłowic, Gliwic i Bytomia. Zawody odbędą się na pływalni krytej bytomskiego OSiR-u przy ul. Parkowej 1.

Z kolei we wtorek, 20 lutego w  Biurze Promocji Bytomia o 16.00 odbędzie się wernisaż obrazów słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Janiny Niedzielskiej i Grażyny Rosołowskiej, tworzące swoje prace pod opieką Marty Hawlickiej. Autorki prac  uczestniczyły we wszystkich wystawach organizowanych przez BUTW między innymi w Wojewódzkiej Wystawie Malarzy Intuicyjnych „Artisma” organizowanej w Szybie Wilson w Nikiszowcu. Liczne prace plastyczne zostały również przekazane jako darowizna na stałe ekspozycje dla: Muzeum Chleba w Radzionkowie, Galeria Motoryzacji i Techniki, Jednostki Wojskowej w Bytomiu, Stowarzyszenia Bytomskie Maki - Kombatant w Miechowicach.

Obrazy plastyczne zostały także wykorzystane do dekoracji sali 301 i biblioteki na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego. Aktywne słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie wyobrażają sobie życia bez możliwości tworzenia. Wernisaż wystawy pokazuje dorobek artystyczny obu pań. Na wystawie zobaczymy 30 obrazów pokazujących jak autorki rozwinęły swoje umiejętności plastyczne.

Słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy również na wykład dr Barbary Mandery „Schorzenia oczu u seniorów”. Wykład odbędzie się w piątek,  23 lutego o godzinie 15:00, w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Powstańców Śląskich 10, a jego oprawą muzyczną będzie mini recital gitarzysty Ludwika Konopko.

Ciekawym projektem, organizowanym z dużym powodzeniem już od kilku miesięcy, dla słuchaczy Uniwersytetu, jest „Zdrowa Sobota” - jednodniowe wyjazdy do zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce. Ich organizator - Kazimierz Wojtaszek - tym razem zaprasza do Wieliczki pasjonatów fotografii, którzy w sobotę, 24 lutego w podziemiach kopalni będą mogli, oprócz ich zwiedzania, zapoznać się ze sposobami fotografowania w specjalnych warunkach.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: BUTW

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.