Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Lotne Punkty Informacji - odsłona pierwsza

Lotne Punkty Informacji - odsłona pierwsza Data publikacji: 8 października 2016Które budynki będą remontowane? Czy będą to remonty fasad czy również klatek schodowych? Dlaczego mój blok nie znalazł się w podobszarze rewitalizacji? To tylko nieliczne przykłady pytań, jakie padały w Lotnych Punktach Informacji na Rynku.

W Bytomiu trwają właśnie konsultacje Gminnego Programu Rewitalizacji 2020+. Bytomianie mogą zapoznać się z dokumentem, który sami stworzyli składając pomysły na przedsięwzięcia rewitalizacyjne.

Podczas poprzednich konsultacji, kiedy rozmawialiśmy z mieszkańcami Bytomia o podobszarach rewitalizacji (w czerwcu tego roku) popularnością cieszyły się Lotne Punkty Informacji: namioty, które rozstawialiśmy na zewnątrz. Dlatego teraz też zaproponowaliśmy bytomianom rozmowy na świeżym powietrzu – mówi Zofia Ćwikła, kierownik Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Na Rynek przychodzili mieszkańcy podobszarów rewitalizacji, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych. Zapoznawali się mapą rewitalizacji, pytali czy jeszcze można składać pomysły na przedsięwzięcia, wypełniali formularze.

Wszystkie uwagi zostaną spisane i – jeśli będą miały uzasadnienie – uwzględnione w GPR. Konsultacje dokumentu potrwają do 26 października. Zaplanowano jeszcze jedno spotkanie na świeżym powietrzu (15 października), a także debatę, która odbędzie się 19 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Cały czas można zgłaszać uwagi na specjalnych formularzach, które mailowo albo osobiście należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Bytomiu (ul. Parkowa 2) albo do Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (Rynek 26).


Formularze do pobrania i projekt GPR 2020+ znajdują się tutaj 

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.