Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Lotne Punkty Informacji - odsłona pierwsza

Lotne Punkty Informacji - odsłona pierwsza Data publikacji: 8 października 2016Które budynki będą remontowane? Czy będą to remonty fasad czy również klatek schodowych? Dlaczego mój blok nie znalazł się w podobszarze rewitalizacji? To tylko nieliczne przykłady pytań, jakie padały w Lotnych Punktach Informacji na Rynku.

W Bytomiu trwają właśnie konsultacje Gminnego Programu Rewitalizacji 2020+. Bytomianie mogą zapoznać się z dokumentem, który sami stworzyli składając pomysły na przedsięwzięcia rewitalizacyjne.

Podczas poprzednich konsultacji, kiedy rozmawialiśmy z mieszkańcami Bytomia o podobszarach rewitalizacji (w czerwcu tego roku) popularnością cieszyły się Lotne Punkty Informacji: namioty, które rozstawialiśmy na zewnątrz. Dlatego teraz też zaproponowaliśmy bytomianom rozmowy na świeżym powietrzu – mówi Zofia Ćwikła, kierownik Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Na Rynek przychodzili mieszkańcy podobszarów rewitalizacji, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych. Zapoznawali się mapą rewitalizacji, pytali czy jeszcze można składać pomysły na przedsięwzięcia, wypełniali formularze.

Wszystkie uwagi zostaną spisane i – jeśli będą miały uzasadnienie – uwzględnione w GPR. Konsultacje dokumentu potrwają do 26 października. Zaplanowano jeszcze jedno spotkanie na świeżym powietrzu (15 października), a także debatę, która odbędzie się 19 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Cały czas można zgłaszać uwagi na specjalnych formularzach, które mailowo albo osobiście należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Bytomiu (ul. Parkowa 2) albo do Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (Rynek 26).


Formularze do pobrania i projekt GPR 2020+ znajdują się tutaj 

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.