Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Listopad w Teatrze Rozbark

Listopad w Teatrze Rozbark Data publikacji: 9 listopada 2016Dla miłośników teatru tańca i tych, którzy nie chcą poddać się jesiennej melancholii, Teatr Rozbark przygotował ciekawą propozycję.W sobotę, 12 listopada widzowie zobaczą premierowy pokaz „Olimpiady” w choreografii Pink Mama Theatre, z kolei 26 listopada zaprezentowany zostanie „Mommy Issues” w choreografii Cecilii Moisio.

„Olimpiada” w choreografii Pink Mama Teatre we współpracy z Teatrem Rozbark, to kryminalna opowiastka o dwójce emerytowanych przestępców i byłych kochanków: Bonnie Parker (Marek Wieczorek) oraz Clyde Borrow (Dominik Krawiecki). Po latach postanawiają ostatni raz dokonać wielkiego oszustwa.

Organizują zawody sportowe, dzięki którym mają sfingować milion dolarów. Twórcy spektaklu, parafrazując słowa Szekspira, że „cały świat to stadion”, ukazują kulisy tej wielkiej machiny, jaką są igrzyska olimpijskie. Wspólny cel, którym jest stworzenie widowiska, żywy kontakt z publicznością, długie i często żmudne przygotowania, cielesność łącząca się z balansowaniem na granicy własnych możliwości oraz próba ich przekraczania przybliżają do siebie dwa światy: sportu i teatru. Początek spektaklu o 19.00.

„Mommy Issues” jest pełnowymiarowym spektaklem teatralno-tanecznym w stworzony dla bytomskiego teatru przez Cecilię Moisio, fińsko-holenderskiej choreografki i reżyserki. Sztuka oparta jest na motywie kompleksu Edypa, wprowadzonym do psychoanalizy przez Zygmunta Freuda. „Mommy Issues” porusza takie tematy, jak: miłość, kłamstwo, współzależność od rodziców i uwalnianie się z więzów przeszłości.

Osobiste doświadczenia performerów stają się punktem wyjścia do opowiedzianej historii. Początek spektaklu o 19.00. Warto wspomnieć, że 30 listopada rozpocznie się druga edycja projektu edukacyjnego ”Ciało jako medium”, w którym poza uczniami z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, wezmą udział seniorzy z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Początek o 18.00. Wstęp wolny.

Więcej informacji na: www.teatrrozbark.pl.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Teatr Rozbark

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.