Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Listopad w BCKinie

Listopad w BCKinie Data publikacji: 31 października 2017Jak zorganizować sobie czas wolny w długie, jesienne wieczory? Jeśli lubisz film, z pewnością nie będziesz się nudzić. W listopadowej odsłonie BCKina nie zabraknie thrillerów, dokumentów, a nawet romansów sci-fiction.

Od 3 do 9 listopada o 19.00 wyświetlany będzie komediodramat „Kobieta z lodu” w reżyserii Bohdan Sláma. To historia Hany, samotnej kobiety, która spotyka mężczyznę uzależnionego od pływania w morzu zimą.

W cyklu BCKino w podróży, 8 listopada o 18.30, pokazany zostanie film dokumentalny „Happy Olo - Pogodna ballada o Olku Dobie”, polskim podróżnika, który wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. Ten niezwykły wyczyn uhonorowano wieloma nagrodami, z tytułem Podróżnika Roku magazynu „National Geographic” na czele. Nieznany szerzej emeryt z Polic stał się bohaterem i inspiracją dla rzeszy osób na całym świecie, co sam Aleksander Doba komentuje z właściwym sobie dystansem. Po seansie odbędzie się spotkanie z podróżnikiem oraz producentem filmu.

Z kolei od 10 do 16 listopada o 19.00 będzie można oglądać „Ciambrę”, dramat w reżyserii Jonasa Carpignana. Akcja filmu toczy się w małej, romskiej społeczności Ciambra w Kalabrii, gdzie mieszka 14-letni Pio. Chłopak, niczym cień podąża za swoim starszym bratem Cosimo, od którego uczy się sztuki przetrwania na ulicy. Pewnego dnia Cosima znika, a Pio musi odtąd radzić sobie sam.

17 listopada swoją premierę będzie miała polsko-izraelska „Droga Aszera” w reżyserii Matana Yaira. Fabuła koncentruje się wokół 17-letniego Aszera, któremu impulsywna natura od zawsze przysparza kłopotów. Ojciec chłopaka widzi w synu przede wszystkim spadkobiercę, któremu powierzy rodzinną firmę zajmującą się budową rusztowań. Tymczasem Aszer ma inne plany. Film będzie wyświetlany do 23 listopada.

W listopadzie w ramach Klubu Filmowego dla miłośników kina przygotowano: „Pomiędzy nami góry” , amerykański dramat o ocalałych z katastrofy samolotu, którzy, by się uratować zmuszeni są wyruszyć w skrajnie niebezpieczną podróż przez dziką okolicę. Film będzie można zobaczyć 6 listopada o 19.30.

Kolejne filmowe poniedziałki będziemy mogli spędzić oglądając: „Skazanego” Rica Romana Waugh (13 listopada), „Człowieka z magicznym pudełkiem” , polski romans sci-fiction w reżyserii Bodo Koxa (20 listopada) oraz komedię romantyczną „Wszyscy moi mężczyźni”, komedię romantyczną z Reese Witherspoon i Michaelem Sheen’em w rolach głównych.Szczegółową ofertę BCKina znajdziesz na: www.becek.pl.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. BCK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.