Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lepsza współpraca, nowe perspektywy

Lepsza współpraca, nowe perspektywy Data publikacji: 23 lutego 2018Polityka otwartości i wspierania rozwoju przedsiębiorczości, dobra współpraca miasta z inwestorami oraz ich sukcesy to nasz wspólny cel, bo gospodarcza przyszłość Bytomia jest dla nas tak samo ważna – mówił prezydent Damian Bartyla, podczas otwarcia Seminarium Gospodarczego MŚP.

O szansach dla rozwoju bytomskiego biznesu, jakie niesie Górnośląska-Zagłębiowska Metropolia, a także o wyzwania stojących przed naszym miastem w ramach rewitalizacji i wielu innych zagadnieniach związanych z gospodarką rozmawiano wczoraj /22lutego/ podczas Seminarium Gospodarczego MŚP zorganizowanego przez Bytomską Izbę Przemysłowo-Handlową.

Podczas spotkania omówiono ważne sprawy dotyczące gospodarki i przedsiębiorczości bytomskich firm, a także przybliżono oferty wsparcia, z jakich pracodawcy mogą skorzystać w ramach programów z zakresie pomocy publicznej realizowanej np. przez Powiatowy Urząd Pracy. Szereg informacji przedstawił Grzegorz Tomczak, zastępca dyrektora PUP w Bytomiu. Mówiono też o formach pomocy w obszarach finansowych w postaci zwolnień od podatków, ulg i odroczeń.

Przytoczono także programy dedykowane jako wsparcie dla przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej przez Bytomską Strefę Agencję Rozwoju Inwestycji Gospodarczej czy preferencyjne warunki dzierżawy gruntów w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Ogromne znaczenie w pobudzeniu gospodarczym Bytomia ma wchodząca w fazę realizacji rewitalizacja naszego miasta, o czym mówiła Bożena Mientus, wiceprezydent Bytomia.

Przypomnijmy, że Bytom podejmuje szereg działań mających na celu ułatwienie prowadzenia tu działalności gospodarczej. W mieście pojawiają się nowi inwestorzy, powstają nowe miejsca zatrudnienia, takie jak Mrozpak, Epco, Mostwa czy Petralana. Rośnie zainteresowanie bytomskimi terenami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu gmina ma nowe możliwości aktywizacji rynku pracy czy zapewniania wpływu z podatków CIT i PIT.

Gośćmi spotkania byli także: Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM, Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej oraz Teresa Pieczka, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Bytomiu. Prezydent podkreślał, że właściwa współpraca z administracją jest niezmiernie ważna dla rozwoju i łatwiejszego działania w wielu obszarach. Zachęcił także do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, sugestiami dotyczącymi prowadzenia biznesu w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.