Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2018, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lekcje z ZUS

Lekcje z ZUS Data publikacji: 21 września 2017Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne? Na czym polega system emerytalny i solidaryzm społeczny? Tego bytomscy uczniowie będą się mogli dowiedzieć podczas „Lekcji z ZUS” – projekcie edukacyjnym realizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Na projekt składają cztery lekcje poświęcone tematyce historii ubezpieczeń społecznych, systemu emerytalnego, świadczeń związanych z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń oraz zasadami prowadzenia działalności gospodarczej w aspekcie ubezpieczeń społecznych.

Po zakończeniu lekcji, uczniowie i ich opiekunowie, mogą zostać wyłonieni do olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

ZUS zachęca też uczniów do udziału w projekcie „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne”. Zadaniem uczestników będzie wykonanie pracy formie plakatu, prezentacji, komiksu lub filmu. Najlepsze prace wezmą udział w konkursie.

Zgłoszeniami do udziału w projekcie edukacyjnym oraz organizacją zajęć zajmuje się Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji – pani Sonia Pierścińska 32 277 86 73, kom. 502 009 849, mail: sonia.pierscinska@zus.pl

Pobierz ulotkę Lekcje z ZUS
Zobacz plakat Lekcje Z  ZUS
Pobierz ulotkę Projekt z ZUS
 

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.