Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Lekarz specjalista przyjmie pacjenta 12 listopada

Lekarz specjalista przyjmie pacjenta 12 listopada Data publikacji: 9 listopada 201812 listopada jest dniem wolnym od pracy, niemniej osoby, które w tym terminie mają zaplanowane wizyty u lekarza specjalisty, mogą udać się do poradni o ustalonej porze. Placówki medyczne mające podpisaną umowę na świadczenie opieki zdrowotnej z Narodowym Funduszem Zdrowia, zapewnią pracę wszystkich osób niezbędnych do obsługi pacjenta (rejestracje poradni, gabinety lekarskie).

Dodajmy, że 12 listopada w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, pomoc udzielana będzie przez podmioty realizujące świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Co robić, kiedy potrzebujesz pomocy?

Jeśli:

  • masz powyżej 18 lat, potrzebujesz porady lekarskiej, bierzesz zastrzyki, doznałeś kontuzji - udaj się do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 przy Alei Legionów 10. (Izba Przyjęć od strony placu Rodła), możesz zadzwonić pod nr: 32 396 44 30;
  • stan twojego zdrowia (albo twoich bliskich) nie pozwala na wyjście z domu i potrzebujesz porady ambulatoryjnej w miejscu zamieszkaniazadzwoń: 32 396 33 44. Świadczenia udzieli ci lekarz lub pielęgniarka Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego 7;
  • musisz skonsultować z lekarzem pogarszający się stan zdrowia dziecka (poniżej 18 roku życia) lub bierze ono zastrzyki - udaj się do Szpitala Specjalistycznego nr 2 przy ul. Batorego 15 (blok nr 6, parter);
  • potrzebujesz porady lekarskiej w miejscu pobytu dzieckazadzwoń: 32 396 33 44. Świadczenia udzieli lekarz lub pielęgniarka Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego.

Apteki ogólnodostępne dyżurują tak, jak w dni wolne od pracy.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: WSS nr 4 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.