Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Lekarz specjalista przyjmie pacjenta 12 listopada

Lekarz specjalista przyjmie pacjenta 12 listopada Data publikacji: 9 listopada 201812 listopada jest dniem wolnym od pracy, niemniej osoby, które w tym terminie mają zaplanowane wizyty u lekarza specjalisty, mogą udać się do poradni o ustalonej porze. Placówki medyczne mające podpisaną umowę na świadczenie opieki zdrowotnej z Narodowym Funduszem Zdrowia, zapewnią pracę wszystkich osób niezbędnych do obsługi pacjenta (rejestracje poradni, gabinety lekarskie).

Dodajmy, że 12 listopada w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, pomoc udzielana będzie przez podmioty realizujące świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Co robić, kiedy potrzebujesz pomocy?

Jeśli:

  • masz powyżej 18 lat, potrzebujesz porady lekarskiej, bierzesz zastrzyki, doznałeś kontuzji - udaj się do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 przy Alei Legionów 10. (Izba Przyjęć od strony placu Rodła), możesz zadzwonić pod nr: 32 396 44 30;
  • stan twojego zdrowia (albo twoich bliskich) nie pozwala na wyjście z domu i potrzebujesz porady ambulatoryjnej w miejscu zamieszkaniazadzwoń: 32 396 33 44. Świadczenia udzieli ci lekarz lub pielęgniarka Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego 7;
  • musisz skonsultować z lekarzem pogarszający się stan zdrowia dziecka (poniżej 18 roku życia) lub bierze ono zastrzyki - udaj się do Szpitala Specjalistycznego nr 2 przy ul. Batorego 15 (blok nr 6, parter);
  • potrzebujesz porady lekarskiej w miejscu pobytu dzieckazadzwoń: 32 396 33 44. Świadczenia udzieli lekarz lub pielęgniarka Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego.

Apteki ogólnodostępne dyżurują tak, jak w dni wolne od pracy.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: WSS nr 4 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.