Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Legenda Polonii Bytom uhonorowana

Legenda Polonii Bytom uhonorowana Data publikacji: 6 października 2016Przez wiele lat poszukiwał piłkarskich talentów, które zasilały kadrę Polonii Bytom. Jako kierownik grup młodzieżowych zdobył z niebiesko-czerwonymi Mistrzostwo Polski. Mowa oczywiście o Władysławie Kłoczko, z którym wczoraj /5 października/ spotkał się Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Władysław Kłoczko w tym roku obchodził swoje 90. urodziny, z okazji których otrzymał, podczas wczorajszego spotkania, dyplom uznania za wielki wkład w rozwój piłkarskiej młodzieży w Polonii Bytom, a także udział w walkach o niepodległość Polski. Pochodzący ze Lwowa Kłoczko w czasie II wojny światowej brał udział w walkach o Kołobrzeg oraz pod Poznaniem, gdzie został ciężko ranny. Po wyjściu ze szpitala osiedlił się w Bytomiu, gdzie pracował oraz związał się z Polonią.

W bytomskim klubie odpowiadał za szkolenie młodzieży, a jednym z jego głównych zadań było poszukiwanie piłkarskich talentów w klubach oraz na miejskich boiskach. Wśród jego wychowanków byli między innymi: Jan Górski, Mirosław Smyła, Hubert Chowlik czy Ryszard Chojnacki. Wielu z nich nie tylko zasłynęło na ligowych boiskach w Polsce, ale również poszło w ślady swojego trenera, zajmując się po zakończeniu kariery piłkarskiej wychowaniem młodzieży oraz prowadzeniem klubów sportowych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.