Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 czerwca 2018, Alicja, Marta, Alojz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Legenda Polonii Bytom uhonorowana

Legenda Polonii Bytom uhonorowana Data publikacji: 6 października 2016Przez wiele lat poszukiwał piłkarskich talentów, które zasilały kadrę Polonii Bytom. Jako kierownik grup młodzieżowych zdobył z niebiesko-czerwonymi Mistrzostwo Polski. Mowa oczywiście o Władysławie Kłoczko, z którym wczoraj /5 października/ spotkał się Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Władysław Kłoczko w tym roku obchodził swoje 90. urodziny, z okazji których otrzymał, podczas wczorajszego spotkania, dyplom uznania za wielki wkład w rozwój piłkarskiej młodzieży w Polonii Bytom, a także udział w walkach o niepodległość Polski. Pochodzący ze Lwowa Kłoczko w czasie II wojny światowej brał udział w walkach o Kołobrzeg oraz pod Poznaniem, gdzie został ciężko ranny. Po wyjściu ze szpitala osiedlił się w Bytomiu, gdzie pracował oraz związał się z Polonią.

W bytomskim klubie odpowiadał za szkolenie młodzieży, a jednym z jego głównych zadań było poszukiwanie piłkarskich talentów w klubach oraz na miejskich boiskach. Wśród jego wychowanków byli między innymi: Jan Górski, Mirosław Smyła, Hubert Chowlik czy Ryszard Chojnacki. Wielu z nich nie tylko zasłynęło na ligowych boiskach w Polsce, ale również poszło w ślady swojego trenera, zajmując się po zakończeniu kariery piłkarskiej wychowaniem młodzieży oraz prowadzeniem klubów sportowych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.