Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Legenda bytomskiego hokeja uhonorowana

Legenda bytomskiego hokeja uhonorowana Data publikacji: 17 lutego 2017Tadeusz Nikodemowicz – legenda bytomskiego hokeja, wybitny trener i działacz sportowy został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej. Uroczystość wręczenia orderu odbyła się wczoraj, 16 lutego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

Dla Tadeusza Nikodemowicza to kolejne już wyróżnienie w ostatnim czasie. W grudniu 2016 roku, podczas gali 70-lecia bytomskiego hokeja, otrzymał z rąk wiceministra sportu Jana Widery Brązową Odznakę za zasługi dla Sportu. Teraz na wniosek Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia i Jarosława Wieczorka, Wojewody Śląskiego, nasz wybitny hokeista otrzymał Złoty Krzyż Zasługi w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Order Tadeusz Nikodemowicz odebrał wczoraj z rąk wicewojewody śląskiego Mariusza Trepka.

Tadeusz Nikodemowicz to legenda bytomskiego i polskiego hokeja. Przez wiele lat tworzył wraz z bratem Emilem słynny – nierozerwalny tandem, któremu bytomski hokej zawdzięczał największe sukcesy w swojej historii. Nikodemowicz przez wiele lat był kapitanem drużyny hokejowej Polonii Bytom, a w latach 1967-1972 trenerem grup młodzieżowych. W latach 1973-1978 był trenerem I drużyny, a następnie asystentem I trenera, z którym w 1981 roku awansował z drużyną Polonii Bytom do I ligi polskiego hokeja.

W 1983 i w 1987 roku zdobył wicemistrzostwo Polski z zawodnikami, a w roku 1984, 1986, 1988 i 1989 tytuł Mistrza Polski. Prowadził reprezentacje Polski w latach 1985-1987. W latach 1989-90 był asystentem trenera (II trenerem) reprezentacji, a w roku 1990 i 1991 jako I trener zdobył tytuł Mistrza Polski z klubem.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.