Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Legenda bytomskiego hokeja kończy dziś 80 lat

Legenda bytomskiego hokeja kończy dziś 80 lat Data publikacji: 16 lutego 2018Tadeusz Nikodemowicz – legenda bytomskiego hokeja, wybitny trener i działacz sportowy obchodzi dzisiaj, 16 lutego swoje 80. urodziny. Warto dodać, że solenizant całe życie związany był z Polonią Bytom, z którą osiągał największe sukcesy.

Przypomnijmy, że Tadeusz Nikodemowicz przez wiele lat tworzył wraz z bratem Emilem słynny – nierozerwalny tandem, któremu bytomski hokej zawdzięczał największe sukcesy w swojej historii. Nikodemowicz przez wiele lat był kapitanem drużyny hokejowej Polonii Bytom, a w latach 1967-1972 trenerem grup młodzieżowych. W latach 1973-1978 był trenerem I drużyny, a następnie asystentem I trenera, z którym w 1981 roku awansował z drużyną Polonii Bytom do I ligi polskiego hokeja.

W 1983 i w 1987 roku zdobył wicemistrzostwo Polski z zawodnikami, a w roku 1984, 1986, 1988 i 1989 tytuł Mistrza Polski. Prowadził reprezentacje Polski w latach 1985-1987. W latach 1989-90 był asystentem trenera (II trenerem) reprezentacji, a w roku 1990 i 1991 jako I trener zdobył tytuł Mistrza Polski z klubem.

Tadeusz Nikodemowicz był wielokrotnie nagradzany i odznaczany, między innymi: Brązową Odznakę za zasługi dla Sportu oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.