Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Ławeczka łączy sąsiadów

Ławeczka łączy sąsiadów Data publikacji: 12 marca 2014Nie bez powodu osiedla z wielkiej płyty zwane są  często „betonowymi pustyniami” – zarówno pod względem braku zieleni, jak i kontaktów międzyludzkich. Na ogół nie znamy naszych sąsiadów i niewiele nas oni interesują. Tym, co może nas do siebie zbliżyć jest wspólna troska o najbliższe otoczenie. Fundacja Banku Ochrony Środowiska zachęca do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie „Zielona ławeczka”.

 Ten prospołeczny projekt adresowany do mieszkańców osiedli zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe ma na celu ożywić zaniedbane osiedlowe tereny i przemienić je w zielone zakątki, mini ogrody z ławeczką.  Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami - wystarczą tylko chęci i dobry pomysł – mówią organizatorzy.

Do konkursu mogą się zgłaszać grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się zwiększać.

Po utworzeniu zespołu sąsiedzkiego wystarczy  go zarejestrować najpóźniej do 31 marca, a do 30 kwietnia przesłać swój projekt. Wszystkie zespoły, które zgłoszą swoje pomysły będą mogły skorzystać z konsultacji z architektami krajobrazu, którzy doradzą jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.

Więcej informacji na: www.zielonalaweczka.pl


Autor: AK
Zdjęcia: www.ispirowaninatura.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.