Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

WYBIERAMY SENIORA ROKU 2017

Wybierana jest najciekawsza osobowość - przedstawiciel starszego pokolenia, który stanowi wzór do naśladowania dla innych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Lato z Polską w Bytomiu

Lato z Polską w Bytomiu Data publikacji: 13 czerwca 2017Lato z Polską – szczególny projekt dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie. Przyjechały do Bytomia na zaproszenie stowarzyszenia Wspólnota Polska na kilkudniowy wypoczynek, by poznać panujące w Polsce obyczaje. Są zachwycone – zwłaszcza Industriadą i Elektrociepłownią Szombierki.

Program pobytu w naszym kraju jest bardzo napięty – mówi Alicja Brzan-Kloś ze Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Chcielibyśmy, pomóc dzieciom poznać polską kulturę, tym bardziej, że jest to pobyt dla dzieci, które mają polskie pochodzenie i Kartę Polaka, a także mówią po polsku.

Dzieci zwiedziły Sejm i Senat, wzięły udział w pikniku integracyjnym w Szkole Podstawowej nr 51, ale do tej pory najbardziej zachwyciły się Industriadą. Na Ukrainie też mają takie obiekty, ale nikt jeszcze nie wpadł tam na pomysł, by do obiektów poprzemysłowych wprowadzić kulturę – mówi Brzan-Kloś. Niewykluczone, że za jakiś czas to właśnie uczestnicy naszego projektu podpowiedzą, jak wykorzystywać za naszą wschodnią granicą byłe fabryki i hale produkcyjne.

Organizatorom akcji „Lato z Polską” zależy tez na tym, by pokazać dzieciom polską historię. Zwiedziły już z przewodnikiem Bytom i jego zabytki, a jutro wybiorą się na specjalną lekcję do Instytutu Pamięci Narodowej. W programie wizyty przewidziano też wycieczkę do Częstochowy, Wadowic i Górnośląskiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. 

Pobyt polskich dzieci z Ukrainy w naszym kraju finansowany jest ze środków Senatu, miasto Bytom pokryło koszty noclegów.

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Wspólnota Polska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.