Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Lato z Polską

Lato z Polską Data publikacji: 11 sierpnia 2017Pod takim hasłem realizowany jest projekt edukacyjny, w którym udział bierze młodzież polonijna z Żytomierza–miasta partnerskiego Bytomia. Już 12 sierpnia do naszego miasta przyjedzie grupa kilkunastu osób z Ukrainy, które poznają historię i zabytki Bytomia oraz odwiedzą najpiękniejsze miejsca na Śląsku.

Wraz z polonijną młodzieżą do Bytomia przyjedzie prezes Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie, która aktywnie działa w Żytomierzu dbając o zachowanie, ochronę i wzbogacanie kultury ojczystej  Żytomierszczyzny. W ramach programu „Lato z Polską” młodzież z naszego partnerskiego miasta w niedzielę, 13 sierpnia pozna historię i zwiedzi Bytom, zaś w kolejnych dniach weźmie udział w lekcji etnograficznej w Muzeum Górnośląskim, zajęciach rekreacyjnych na miejskiej pływalni, jak również odwiedzi zamki na Szlaku Orlich Gniazd, w tym między innymi w Pieskowej Skale. Wśród atrakcji, jakie przygotowano dla naszych gości będą również warsztaty taneczne w Koszęcinie, wyjazd do Wesołego Miasteczka w Chorzowie, jak również wizyta: na zamku w Pszczynie, w Muzeum Chleba w Radzionkowie, Kanale Gliwickim, Częstochowie, Lelowie, Brynku oraz w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Młodzież polonijna pozostanie w naszym mieście do 24 sierpnia, dzięki czemu będzie mogła odwiedzić i poznać najpiękniejsze miejsca w województwie śląskim. Organizowane dla nich wycieczki, spotkania, warsztaty oraz lekcje pozwolą im lepiej poznać nasze miasto oraz region.

Projekt finansowany jest przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Urzędem Miejskim w Bytomiu.
lato z Polską.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.