Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Lamsdorf/Łambinowice. Muzeum i miejsce pamięci

Lamsdorf/Łambinowice. Muzeum i miejsce pamięci Data publikacji: 19 marca 2016To temat spotkania podczas którego pracownicy Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach przybliżą historię obozu w tej miejscowości. Zapraszamy 23 marca o 17.00 do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

W Łambinowicach (niem. Lamsdorf) w latach wojny francusko-pruskiej (1870–1871) znajdował się obóz dla jeńców francuskich. Obozy jenieckie funkcjonowały tam również w czasie I i II wojny światowej, a po ich wyzwoleniu, w 1945 roku, w ich sąsiedztwie powstał obóz przejściowy, przekształcony następnie w obóz pracy.

Podczas środowego spotkania pracownicy Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych nie tylko opowiedzą historię obozu w Łambinowicach, ale także pokażą film oraz prezentację przybliżającą dzieje tego miejsca. W spotkaniu wezmą udział Dorota Musiał i dr Anna Wickiewicz z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach – Opolu.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Obozy jenieckie Teschen w latach II wojny światowej”, którą można zwiedzać w Muzeum Górnośląskim do 17 kwietnia br.

Zapraszamy 23 marca do gmachu Muzeum Górnośląskiego przy ul. Wojciecha Korfantego, Sala Kolumnowa. Wstęp wolny.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.