Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Łączy ich wielka pasja, jaką jest lotnictwo

Łączy ich wielka pasja, jaką jest lotnictwo Data publikacji: 31 maja 2017Wśród nich są byli i obecni lotnicy, a także ich potomkowie, którzy wspólnie działają i przypominają najchlubniejsze karty polskiego lotnictwa. Mowa o członkach Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich, którzy 7 czerwca organizują w Bytomiu seminarium dyskusyjne poświęcone współpracy przedstawicieli Polonii z naszym krajem.

Seminarium dyskusyjne pod tytułem „Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich czynnikiem duchowego i fizycznego łączenia Polonii ze Starym Krajem”, odbędzie się w Klubie Wojskowym 34 dywizjonu rakietowego OP w Bytomiu przy ul. Czarneckiego 12. Podczas niego zostaną omówione między innymi kwestie związane z problematyką skupienia przedstawicieli Polonii w strukturach Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich, które zaprezentuje gen. dyw. nawigator Zbigniew Galec, zaś Prezes Aeroklubu Polskiego Włodzimierz Skalik poruszy temat „Dumy z faktu bycia Lotnikiem Polskim na arenach międzynarodowych imprez sportów lotniczych”.

Seminarium organizowane jest przez Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich z siedzibą w Krakowie, a nad wydarzeniem patronat objęli: Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydenta Bytomia i Dowódca 34 Dywizjonu Rakietowego OP w Bytomiu.

Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich swoją siedzibę ma w Krakowie, jednak zarówno w kraju, jak i za granicą ma swoje placówki, między innymi: Jaworznie, Katowicach, Dęblinie oraz na Zaolziu w Republice Czeskiej. Celem Stowarzyszenia jest nie tylko podtrzymywanie wspaniałej tradycji polskiego lotnictwa, ale również współpraca między Polonią a naszym krajem.

Szczegóły na plakacie poniżej
 
seminarium.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.