Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Czas - Miejsca - Ludzie

Obozy koncentracyjne, jenieckie i inne miejsca internowania są tematem czesko – polskiej publikacji „Czas – Miejsca – Ludzie. Nazistowski system obozów w latach drugiej wojny światowej”. Zapraszamy na promocję tej książki do Muzeum Górnośląskiego 25 października.

Nowe atrakcje w miechowickim schronie

Nowa prezentacja multimedialna w technologii Dolby Surround, wystawa niepublikowanych dotąd zdjęć poświęconych tajemnicy Szybu Południowego KWK Miechowice oraz pamiątki związane z Górnym Śląskiem. To najnowsze atrakcje w schronie przy ul. Kasztanowej w Bytomiu - Miechowicach.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Łączy ich wielka pasja, jaką jest lotnictwo

Łączy ich wielka pasja, jaką jest lotnictwo Data publikacji: 31 maja 2017Wśród nich są byli i obecni lotnicy, a także ich potomkowie, którzy wspólnie działają i przypominają najchlubniejsze karty polskiego lotnictwa. Mowa o członkach Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich, którzy 7 czerwca organizują w Bytomiu seminarium dyskusyjne poświęcone współpracy przedstawicieli Polonii z naszym krajem.

Seminarium dyskusyjne pod tytułem „Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich czynnikiem duchowego i fizycznego łączenia Polonii ze Starym Krajem”, odbędzie się w Klubie Wojskowym 34 dywizjonu rakietowego OP w Bytomiu przy ul. Czarneckiego 12. Podczas niego zostaną omówione między innymi kwestie związane z problematyką skupienia przedstawicieli Polonii w strukturach Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich, które zaprezentuje gen. dyw. nawigator Zbigniew Galec, zaś Prezes Aeroklubu Polskiego Włodzimierz Skalik poruszy temat „Dumy z faktu bycia Lotnikiem Polskim na arenach międzynarodowych imprez sportów lotniczych”.

Seminarium organizowane jest przez Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich z siedzibą w Krakowie, a nad wydarzeniem patronat objęli: Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydenta Bytomia i Dowódca 34 Dywizjonu Rakietowego OP w Bytomiu.

Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich swoją siedzibę ma w Krakowie, jednak zarówno w kraju, jak i za granicą ma swoje placówki, między innymi: Jaworznie, Katowicach, Dęblinie oraz na Zaolziu w Republice Czeskiej. Celem Stowarzyszenia jest nie tylko podtrzymywanie wspaniałej tradycji polskiego lotnictwa, ale również współpraca między Polonią a naszym krajem.

Szczegóły na plakacie poniżej
 
seminarium.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.