Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kwesty na bytomskich nekropoliach

Kwesty na bytomskich nekropoliach Data publikacji: 30 października 2017Tradycyjnie już w dniu poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (31 października) oraz 1 listopada na bytomskich cmentarzach przeprowadzone zostaną kwesty na remont zabytkowej nekropolii przy ul. Piekarskiej oraz pomoc Polakom na Kresach.

Podobnie jak w ubiegłych latach zbiórkę organizują bytomskie środowiska kresowe, których tego dnia wspierać będą m.in. władze miasta na czele z prezydentem Damianem Bartylą, posłowie, radni, artyści oraz uczniowie bytomskich szkół.

Kwestujących będzie można spotkać już jutro /31 października/ w godzinach popołudniowych na cmentarzach przy ul. Piekarskiej, Kraszewskiego i Powstańców Śląskich.

Z kolei 1 listopada kwesty rozpoczną się o 8.00 i potrwają do 16.00. Zebrane na Mater Dolorosa datki przekazane zostaną na rzecz brukowania cmentarnych alejek.

Warto podkreślić, że powstała w XVII w. nekropolia przy ul. Piekarskiej wpisana została do rejestru zabytków w 1987 r. Przypomnijmy, że przez szereg lat pieniądze z pierwszolistopadowych kwest przeznaczane były głównie na renowację cennych architektonicznie kaplic i rodzinnych grobowców. Obok nich, w rejestrze zabytków widnieją takie elementy, jak urządzenie zieleni i aleje.

Efekty tych prac są już widoczne, bo wybrukowano już kilka tysięcy metrów kwadratowych alejek. W ubiegłym roku zebrano prawie 8 tys. zł.

Autor: AK
Zdjęcia: H.Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.