Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2017, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kwartały pilotażu - harmonogram spotkań na wrzesień

Można już zapoznać się z wrześniowym harmonogramem spotkań w kwartałach pilotażu w ramach projektu pilotażowego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Biuro Organizacji Pozarządowych

Z dniem 1 sierpnia br. zadania Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich przejęło nowopowstałe Biuro Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Bytomiu

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Kwartały pilotażu - harmonogram spotkań na wrzesień

Kwartały pilotażu - harmonogram spotkań na wrzesień Data publikacji: 5 września 2017Można już zapoznać się z wrześniowym harmonogramem spotkań w kwartałach pilotażu w ramach projektu pilotażowego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Przypomnijmy, spotkania prowadzą: Stowarzyszenie Towarzystwo Urbanistów Polskich, Fundacja Napraw Sobie Miasto i firma Centrum Doradztwa Strategicznego - podmioty, zajmujące się na co dzień partycypacją społeczną. Zostały wyłonione w  przetargu ogłoszonym przez miasto.

I tak: Stowarzyszenie Towarzystwo Urbanistów Polskich zajmuje się lokalizacjami nr 1 i 5 (kwartały: 7, 8, 9, 10, 22, 23, 24, 25). Działania Fundacji Napraw Sobie Miasto obejmują lokalizacje nr: 2, 3 i 6 (kwartały 21, 40, 39, 41 i  teren po byłym zakładzie zabytkowej Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej przy ul. Brzezińskiej).Natomiast Centrum Doradztwa Strategicznego pracuje w lokalizacji nr 4 (kwartały 42, 43).

Do tej pory odbyło się 9 spotkań – były to spacery studyjne w kwartałach pilotażu i warsztaty, w trakcie których uczestnicy omawiali problemy występujące w poszczególnych lokalizacjach. Przedstawiano również pomysły na ich rozwiązanie.

 

logo - kolor.JPG

 Harmonogram spotkań na wrzesień

                    

 

obszar

podmiot realizujący

terminy

lokalizacja 1

kwartały 7, 8, 9, 10, 22, 23, 24, 25 – obszar otoczony ulicami: Webera, Piłsudskiego, Podgórną, Rynkiem, ul. Gliwicką i Dzieci Lwowskich.
W ramach lokalizacji znajdują się m.in. ul. Zaułek, Murarska, Mariacka, Ks. Koziołka, Kościelna i Strażacka wraz z budynkami i podwórkami.

Towarzystwo Urbanistów Polskich

spotkanie plenerowe na Rynku

30 września (12.00-14.00)

lokalizacja 2

kwartały 21 i 40 – obszar otoczony ulicami: Webera, Jainty, Wrocławską, Piekarską i Piłsudskiego, obejmujący także ul. Kwietniewskiego
i Browarnianą wraz z budynkami i podwórkami.

Fundacja Napraw sobie Miasto
z Katowic

 

spotkania plenerowe

Bytomski Rynek

(podczas Bytomskich Dni Organizacji Pozarządowych)

8 września (16.00 – 19.00)

9 września (10.00 – 15.00)

 

lokalizacja 3

kwartały 39 i 41 – obszar otoczony ulicami: Wrocławska, Powstańców Warszawskich, Nawrota, Piekarska, obejmujący także fragment ul. Piłsudskiego (od Piekarskiej do Powstańców Warszawskich) wraz
z budynkami i podwórkami.

Fundacja Napraw sobie Miasto
z Katowic

lokalizacja 4

kwartały 42, 43 – obszar otoczony ulicami: Piekarską, Smolenia, Żołnierza Polskiego, Piłsudskiego, obejmujący także fragment ulicy Chrobrego (od Piłsudskiego do Smolenia) wraz z budynkami i podwórkami.

Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. z Krakowa

II połowa września spotkanie dla młodzieży (dokładna data i miejsce zostaną doprecyzowane w I połowie września)

lokalizacja 5

kwartały 76, 77 – obszar otoczony ulicami: Piekarską, Żeromskiego, Żołnierza Polskiego, Smolenia, obejmujący także fragment ulicy Chrobrego (od Smolenia do Żeromskiego) wraz z budynkami
i podwórkami.

Towarzystwo Urbanistów Polskich

spotkanie plenerowe

plac przy Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ul. Żeromskiego

30 września (14.00-16.00)

lokalizacja 6

teren po byłym zakładzie zabytkowej Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej przy ul. Brzezińskiej (dzielnica Rozbark).

Fundacja Napraw sobie Miasto
z Katowic

zgodnie z ogłoszeniem podczas spotkania
28 września br. o ewentualnym dodatkowym spotkaniu we wrześniu dotyczącym programu funkcjonalno-użytkowego dla terenów przy
ul. Brzezińskiej  informacja będzie podawana na bieżąco


Autor: iwo
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.