Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
01 grudnia 2015, Natalia, Blanka, Eligiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

X Międzynarodowy Festiwal im. Gorczyckiego

Zbliża się X Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego. Początek - 20 listopada br. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo, a wszystko za sprawą zbiegających się w tym roku jubileuszy.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

21 listopada 2015

Weny 2015 przyznane

Weny 2015 przyznane

Uzdolnieni artystycznie i wrażliwi na kulturę uczniowie z Bytomia otrzymali statuetki Weny. To nagroda przyznawana od 2007 roku przez Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów i Urząd Miejski w Bytomiu.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 listopada 2015

Muzyczny koniec listopada

Muzyczny koniec listopada

Koniec listopada w Muzeum Górnośląskim zapowiada się koncertowo. Przed bytomskimi melomanami trzy niezwykłe wydarzenia muzyczne, które otworzy 26 listopada koncert Octava Ensemble w ramach X Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego.

ZOBACZ WIĘCEJ
18 listopada 2015

Polska Platforma Tańca w Bytomiu?

Polska Platforma Tańca w Bytomiu?

Pod koniec listopada rozstrzygnie się, które miasto zostanie w 2017 r. gospodarzem Polskiej Platformy Tańca. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Bytom! Ofertę współorganizacji tej ogólnopolskiej imprezy, złożył Teatr ROZBARK.

ZOBACZ WIĘCEJ
12 listopada 2015

My Fair Lady na deskach Opery Śląskiej

My Fair Lady na deskach Opery Śląskiej

„My Fair Lady” na motywach Pigmaliona George'a Bernarda Shawa, z librettem Alana Jay Lernera to prawdziwe arcydzieło gatunku. Wystarczy wspomnieć, że nakręcona w 1964 roku filmowa adaptacja musicalu z Audrey Hepburn i Rexem Harrisonem zdobyła aż osiem Oscarów.

ZOBACZ WIĘCEJ
12 listopada 2015

Bytomska Jesień Literacka

Bytomska Jesień Literacka

Kilka imprez o charakterze poetyckim w jednym czasie – to idea powstania Jesieni Literackiej, która już w jutro, 13 listopada rozpocznie się w Bytomskim Centrum Kultury.

ZOBACZ WIĘCEJ
10 listopada 2015

HartOFFanie Teatrem: "Nidea"

HartOFFanie Teatrem: "Nidea"

W ramach siódmego wieczoru z HartOFFaniem Teatrem, 15 listopada o 18.00 na deskach Beceku zaprezentowany zostanie spektakl „Nidea” w wykonaniu hiszpańskiego artysty Xaviego Estrady.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 listopada 2015

Orkiestra dęta świętowała 95 lat

Orkiestra dęta świętowała 95 lat

Jubileusz 95- lecia świętowała /7 listopada/ Górnicza Orkiestra Dęta "Bytom". Wywodząca się z Miechowice orkiestra, to jedna z kilku działających jeszcze na Górnym Śląsku, które przetrwały burzliwy okres przemian gospodarczych.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 listopada 2015

Muzy dla ambasadorów kultury

Muzy dla ambasadorów kultury

Znamy już laureatów tegorocznych Nagród Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury –Muza 2015. Muzę otrzymała: Joanna Prus-Kaczkowska, Marcel Sławiński, Jacek Woleński, Adam Żurawski oraz Opera Śląska.

ZOBACZ WIĘCEJ
5 listopada 2015

Metafory

Metafory

To tytuł najnowszej wystawy, którą będzie można oglądać już od 7 listopada w Galerii „Design” w Bytomiu – Stroszku przy ul. Podmiejskiej 18.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 listopada 2015

Premiera w Teatrze Rozbark

Premiera w Teatrze Rozbark

Najnowszą produkcję Teatru Rozbark „Zagubieni w skórze” w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej, publiczność zobaczy już w najbliższą sobotę, 7 listopada.

ZOBACZ WIĘCEJ
31 października 2015

Śląski metal symfonicznie

Śląski metal symfonicznie

Oberschlesien, Adam Sztaba i orkiestra Opery Śląskiej. Taką wyśmienitą muzyczną kombinację mogliśmy usłyszeć podczas koncertu, który odbył się w Operze Śląskiej w Bytomiu.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 października 2015

"Muzyczna" walczy o nagrodę- potrzebne głosy

"Muzyczna" walczy o nagrodę- potrzebne głosy

Już po raz kolejny Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Szkolnych Szkół Muzycznych II stopnia. W internetowym plebiscycie młodzi instrumentaliści z Bytomia walczą o głosy z jedenastoma szkołami z całego kraju.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 października 2015

Koncert Galowy Muzyki Polskiej

Koncert Galowy Muzyki Polskiej

W ramach miejskich obchodów 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 8 listopada o 17.00 w Operze Śląskiej odbędzie się wyjątkowy koncert, prezentujący dzieła najwybitniejszych polskich kompozytorów.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 października 2015

Agora Dookoła

Agora Dookoła

To tytuł wystawy Ewy Pronobis, którą będzie można oglądać już od 4 listopada w Centrum Handlowym na Placu Kościuszki. Podczas wystawy autorka zaprezentuje zbiór 30 fotografii na których artystka uchwyciła kontrast, jaki powstał między odnowionymi kamienicami i nowoczesną bryłą galerii handlowej Agora.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 października 2015

Niedzielny wieczór z muzyką organową

Niedzielny  wieczór z muzyką organową

Już po raz kolejny miłośnicy muzyki poważnej będą mogli posłuchać koncertu w ramach Bytomskich Koncertów Organowych. Towarzystwo Miłośników Bytomia wraz z BeCeKiem oraz Wydziałem Kultury i Sportu, zaprasza dziś /25 października 2015/ do kościoła św. Trójcy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.