Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
28 sierpinia 2014, Patrycja, Erazm, Augustyn

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki

Bytom w filmie

Ponad 60 filmów nadesłano na konkurs I Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego Bytom Film Festiwal. Pod koniec września okaże się, kto otrzyma statuetkę Bytomskiego Lwa. Będą projekcje, warsztaty i spotkania z twórcami. Udział w festiwalu zapowiedzieli: Lech Majewski i Andrzej Klamt.

Mamy nowy amfiteatr!

Cieszę się, że wreszcie możemy się pochwalić letnią sceną z prawdziwego zdarzenia. Jestem przekonany, że będzie ona świadkiem wielu ciekawych inicjatyw – mówił prezydent Damian Bartyla podczas oficjalnego otwarcia nowego obiektu.

Weź udział w "Bytom in red"

Lato w pełni. Właśnie teraz najczęściej pstrykamy zdjęcia. Kreatywnym miłośnikom fotografii Biuro Promocji Bytomia poleca konkurs „Bytom in red”. Familok, tramwaj, maki na stolarzowickich łąkach – to niektóre z pomysłów na ciekawy kadr z czerwonym akcentem kolorystycznym.

Muzyczny finał wakacji

Plejada gwiazd na drugą odsłonę Dni Bytomia! Pod koniec sierpnia zagrają u nas: Ira, Wanda i Banda, Afromental, Rafał Brzozowski, Carrantouhill, Vino i Hasiok.

INTEGRA. Może to dla ciebie?

Jak już wrócicie z wakacyjnych wojaży, to może weźmiecie udział w projekcie INTEGRA Teatru Rozbark? Ma on przez taniec łączyć osoby pełno- i niepełnosprawnie ruchowo lub intelektualnie.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

26 sierpnia 2014

Integracja przez sztukę

Integracja przez sztukę

Przez ponad dekadę impreza ta przecierała szlak tematowi niepełnosprawności w przestrzeni społecznej. Mowa o Europejskim Festiwalu Filmowym Integracja Ty i ja, który 3 i 4 września będzie gościć w Bytomiu.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 sierpnia 2014

Kwintet na zakończenie

Kwintet na zakończenie

Gdyby wielcy, światowi kompozytorzy muzyki poważnej żyli, z pewnością pokusiliby się o aranżacje utworów, które weszły do kanonu muzyki popularnej. Nie ma jednak Czajkowskiego, ani Verdiego. Jest Kwintet Śląskich Kameralistów.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 sierpnia 2014

Operacja Rozbark

Operacja Rozbark

Mieszkańcy Rozbarku zachowali w pamięci kopalnię, jej tętno, które nadawało rytm tej części miasta. Nie da się zapomnieć miejsca, w którym spędziło się tyle lat, wylało tyle potu – mówią byli górnicy, biorący udział w najnowszym projekcie Teatru Rozbark realizowanym przez Rafała Urbackiego.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 sierpnia 2014

Mecyje z nutką klasyki

Mecyje z nutką klasyki

To już czwarte i zarazem ostatnie spotkanie z muzyką w ramach Krawieckiej Art Pasaż. Letni cykl koncertów w zabytkowej uliczce zakończy jutro (24 sierpnia) występ Kwintetu Śląskich Kameralistów.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 sierpnia 2014

Piknik z filmem

Piknik z filmem

„Zawsze patrz na jasną stronę życia” – z tą kultową piosenką Monty Pythona na ustach zapraszamy na kolejny plenerowy seans filmowy przy Szybie Krystyna. Dziś, 22 sierpnia, wyświetlony zostanie „Żywot Briana”.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 sierpnia 2014

Lombard na otwarcie muszli

Lombard na otwarcie muszli

Lombard będzie pierwszą gwiazdą, która wystąpi w nowej muszli koncertowej w Parku Miejskim. Wielkie otwarcie amfiteatru już w sobotę, 23 sierpnia o 14.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
19 sierpnia 2014

Posłuchaj jak bije serce górnika

Posłuchaj jak bije serce górnika

Spektakle, warsztaty, pokazy filmów czy panele dyskusyjne. Teatr Rozbark zaprasza do kreowania nowej tożsamości miejsca, w którym niegdyś biło przemysłowe serce tej części miasta.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 sierpnia 2014

Czym jest dźwięk? Zabawy na wystawie "Świat zmysłów"

Czym jest dźwięk? Zabawy na wystawie "Świat zmysłów"

Chcielibyście dowiedzieć się czym jest dźwięk? Zajrzyjcie na wystawę „Świat zmysłów” prezentowaną w Muzeum Górnośląskim.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 sierpnia 2014

Muzyczna niedziela na Krawieckiej

Muzyczna niedziela na Krawieckiej

W trzecią sierpniową niedzielę znów zapraszamy na Krawiecką! Tym razem usłyszymy zespoł Todo Art Trio wykonujący arie Mozarta, pieśni neapolitańskie i arie operetkowe w aranżacji na flet, klarnet i fagot. Jako solistka wystąpi sopranistka Opery Śląskiej, Aleksandra Stokłosa.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 sierpnia 2014

Rozbarska izba pamięci

Rozbarska izba pamięci

Parafia św. Jacka w Bytomiu wspólnie z Muzeum Chleba w Radzionkowie stworzyła izbę pamięci rozbarskiej, w które można zobaczyć historyczną szkołę, izbę oraz kuchnię rozbarską.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 sierpnia 2014

Kino Plenerowe pod Gwiazdami - "Przyzwoity przestępca"

Kino Plenerowe pod Gwiazdami - "Przyzwoity przestępca"

Zapraszamy na kolejną odsłonę kina plenerowego pod Szybem Krystyna. Tym razem zobaczymy klasyczną gangsterską opowieść o niby przeciętnym, acz wyjątkowym przestępcy - człowieku, który kradnie bogatym, a żyje wśród biednych.

ZOBACZ WIĘCEJ
13 sierpnia 2014

Bytomska przyroda w obiektywie - wystawa w Biurze Promocji Bytomia

Bytomska przyroda w obiektywie - wystawa w Biurze Promocji Bytomia

Bytom jest jednym z niewielu miast aglomeracji, którego mieszkańcy nie mogą narzekać na brak terenów zielonych. Centrum Kształcenia Ustawicznego postanowiło przybliżyć przyrodnicze osobliwości Bytomia, organizując konkurs fotograficzny i wystawę. Wernisaż odbędzie się 19 sierpnia o 16.00 w Biurze Promocji Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.