Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 lipca 2015, Elzbieta, Malwina, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

3 lipca 2015

Dni Bytomia czas zacząć!

Dni Bytomia czas zacząć!

Już tylko godziny pozostały do rozpoczęcia tegorocznych Dni Bytomia. Przez trzy dni bytomianie będą bawić się przy muzyce takich wokalistów i zespołów jak: Zakopower, Kombii, Grzegorz Hyży, Kasia Moś czy Majka Jeżowska. Zaczynamy już dzisiaj, 3 lipca o 17.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 czerwca 2015

Gwiazdy na Dni Bytomia

Gwiazdy na Dni Bytomia

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od Dni Bytomia, na które z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy. Wśród tegorocznych gwiazd polskiej sceny muzycznej, każdy znajdzie nutę dla siebie. Start: piątek, 3 lipca w amfiteatrze w Parku Miejskim.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 czerwca 2015

"Warstwy Bytomia" w Norwegii

"Warstwy Bytomia" w Norwegii

Uczestnicy warsztatów prowadzonych w Bytomiu przez Teatr Stella Polaris zaprezentowali w Norwegii swój spektakl „Warstwy Bytomia”. Sztuka powstała w ramach realizowanego przez Becek projektu Sztuka/Poznanie/Działanie.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 czerwca 2015

Święto Miechowic

Święto Miechowic

II Święto Miechowic już za nami i jak w roku ubiegłym przyciągnęło sporo mieszkańców miasta. Gwiazdą wieczoru był zespół Myslovitz, a wspólne świętowanie zakończył pokaz sztucznych ogni.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 czerwca 2015

Odkryli tajemnice miasta

Odkryli tajemnice miasta

Czy Bytom skrywa jakieś tajemnice? Jeśli do tej pory ktoś miał wątpliwości, to gra miejska, która w sobotę odbyła się w centrum Bytomia na pewno je rozwiała. Miasto ma swoje tajemnice, a odważni mieli okazję je poznać!

ZOBACZ WIĘCEJ
26 czerwca 2015

Myslovitz w Miechowicach

Myslovitz w Miechowicach

Na wielkim pikniku rodzinnym, pokazie sztucznych ogni oraz koncercie zespołu Myslovitz, będą się bawić bytomianie już jutro /27 czerwca / podczas II Święta Miechowic. Imprezie przyświeca szczytny cel: pomoc niezwykłemu ośmiolatkowi.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 czerwca 2015

Koncert w kościele św. Trójcy

Koncert w kościele św. Trójcy

Bytom kontynuuje wieloletnią tradycję koncertów organowych w bytomskich świątyniach. W niedzielę, 28 czerwca, w kościele p.w. św. Trójcy odbędzie się koncert w wykonaniu organisty Michała Duźniaka i skrzypaczki Anny Trefon.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 czerwca 2015

To nie jest festiwal...

To nie jest festiwal...

... pod tą przewrotną nazwą kryje się święto tańca, będące zwieńczeniem pierwszego pełnego sezonu artystycznego Teatru Rozbark. Od 27 czerwca do 5 lipca scena przy ul. Kilara należeć będzie do krajowych i zagranicznych formacji oraz pedagogów tańca.

ZOBACZ WIĘCEJ
19 czerwca 2015

Koncert uczniów szkoły baletowej

Koncert uczniów szkoły baletowej

Dwa koncerty uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej zobaczy dziś /19 czerwca/ bytomska publiczność na deskach Opery Śląskiej. O 16.00 zaprezentują się najmłodsi tancerze, czyli uczniowie klas od I do III oraz dzieci uczęszczające do Ogniska Baletowego działającego przy szkole.

ZOBACZ WIĘCEJ
19 czerwca 2015

Imponujące budowle - wystawa fofotgrafii

Imponujące budowle - wystawa fofotgrafii

Tuż przed wakacjami Biuro Promocji Bytomia poleca wystawę zdjęć z podróży, prezentującą perły światowej architektury. Autorkami fotografii są Anna Friederich i Magdalena Bosek. Otwarcie wystawy odbędzie się 23 czerwca o 17.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 czerwca 2015

16 edycja festiwalu

16 edycja festiwalu

Już po raz 16 odbył się Festiwal Sztuki Wysokiej. Raz w roku, w czerwcowy wieczór - galeria Stalowe Anioły organizuje niesamowitą „ucztę kulturalną” dla wszystkich miłośników sztuki.

ZOBACZ WIĘCEJ
13 czerwca 2015

Pejzaże duszy

Pejzaże duszy

Do 20 czerwca w Biurze Promocji Bytomia można oglądać wystawę malarstwa Barbary Jonderko-Jagły, zatytułowaną ,,Rożne stany świadomości”. To cykl 26 obrazów olejnych, będących osobistą wypowiedzią artystki na temat własnych przeżyć, fascynacji i spostrzeżeń przełożonych na język sztuki.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.