Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 marca 2015, Balbina, Beniamin, Gwidon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

30 marca 2015

Grafika cyfrowa to też sztuka

Grafika cyfrowa to też sztuka

Przeszło 40 grafik komputerowych można oglądać w Biurze Promocji Bytomia - Rynek 7. Całość wykonali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Gimnazjum nr 7 z Szombierek. Ci pierwsi są laureatami m.in. konkursu na najlepszy plakat organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 marca 2015

Wielkopostne rozważania w rytm muzyki

Wielkopostne rozważania w rytm muzyki

Twórcy oratoriów: „Pielgrzym” i „Wziemięwzięci” zapraszają na Misterium Muzyczne „Droga Krzyżowa”, które w najbliższą sobotę, 28 marca o 18.00, będzie można zobaczyć w kościele św. Jacka. 

ZOBACZ WIĘCEJ
22 marca 2015

W służbie Bogu, Polsce i bliźnim

W służbie Bogu, Polsce i bliźnim

Całą salę w Bytomskim Centrum Kultury wypełnili harcerze podczas VI Harcerskiego Festiwalu Kultury i Marynistyki. Przy tej okazji świętowano również 90-lecie istnienia Hufca ZHP Bytom. Uroczystości rozpoczęli od zaśpiewania patriotycznej piosenki „Płonie ognisko i szumią knieje”.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 marca 2015

Święto rzemieślników

Święto rzemieślników

Swoje święto uczcili 21 marca rzemieślnicy, piekarze i cukiernicy. Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele św. Jacka. Później uroczysty orszak na czele ze starszyzną Cechu, przemaszerował do restauracji „Myśliwskiej”, która otrzymała wyróżnienie Prezydenta Bytomia za 25-lecie istnienia.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 marca 2015

EGGSpozycja w Muzeum Górnośląskim

EGGSpozycja w Muzeum Górnośląskim

220 zdobionych jajek wielkanocnych oceniało jury na 26. Gali Górnośląskiej Kroszonki. Prace składane były w czterech kategoriach. W konkursie udział wzięło 41 osób, w tym aż 12 debiutantów. 

ZOBACZ WIĘCEJ
20 marca 2015

Polska premiera w Teatrze Rozbark

Polska premiera w Teatrze Rozbark

Po raz pierwszy w Polsce, właśnie w bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark widzowie będą mogli podziwiać spektakl Recording Fields. Światowa premiera tego dzieła była w październiku 2014 roku w Düsseldorfie.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 marca 2015

Beltaine&Glendalough w operze

Beltaine&Glendalough w operze

Irlandzka i bretońska muzyka oraz irlandzki taniec na żywo zawładną w niedzielę, 22 marca Operą Śląską. Wystąpią gwiazdy polskiej sceny folkowej: Beltaine i Glendalough.

ZOBACZ WIĘCEJ
13 marca 2015

Bytomscy artyści nominowani do "Złotych Masek"

Bytomscy artyści nominowani do "Złotych Masek"

Bytom ma trzy szanse na nagrody w 47. edycji „Złotych Masek”. Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił nominacje do Nagród Teatralnych w województwie śląskim za rok 2014. Kandydują do nich przedstawienia zrealizowane w ubiegłym roku.

ZOBACZ WIĘCEJ
12 marca 2015

Co nam w duszy? - wystawa malarstwa

Co nam w duszy? - wystawa malarstwa

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa już niemal dziesięć lat. Wśród wielu zajęć, które proponuje seniorom, są warsztaty plastyczne. Eliza Bezner oraz Urszula Komor rozwijają tam swoje pasje od 2006 roku. Wystawę prezentującą twórczość obu pań będzie można oglądać do 26 marca w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 marca 2015

Poranek z teatrem

Poranek z teatrem

Kto ma czas jutro /czwartek, 12 marca/ o 11:00? Teatr Rozbark zaprasza na spektakl "Ubu Król czyli Polacy" w reżyserii Jerzego Stuhra. Wystąpią studenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 marca 2015

Międzynarodowy festiwal modelarski

Międzynarodowy festiwal modelarski

Już po raz dwunasty modelarze z Polski i zagranicy wystawią efekty swojej pracy w Hali na Skarpie. Zaplanowanej na 14 i 15 marca wystawie towarzyszyć będą warsztaty modelarskie, giełda modelarska oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych.

ZOBACZ WIĘCEJ
8 marca 2015

Krótki metraż w Beceku

Krótki metraż w Beceku

Zbliża się kolejne święto polskiego kina - 7. edycja Short Waves Festival, czyli jeden z najważniejszych krajowych festiwali filmów krótkometrażowych. Start: 11 marca w Bytomiu.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.