Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
01 czerwca 2016, Hortencja, Jakub, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Targi książki w Bytomiu

Wykładem o. Wincentego Polka, przeora Opactwa Cysterskiego w Wąchocku, zainaugurowane zostaną 4 czerwca o 11.00 Bytomskie Targi Polskiej Książki. Dwudniowa /4-5 czerwca/ impreza zorganizowana w związku z 1050. rocznicą Chrztu Polski odbędzie się w Beceku.

IX Metropolitalne Święto Rodziny w Bytomiu

Choć do czerwca pozostało jeszcze trochę czasu, warto już teraz zarezerwować sobie czas na... Bytomia Rodzinne Muzykowanie. Niecodzienny koncert, podczas którego wystąpią młodzi muzycy wraz z rodzicami, odbędzie się 4 czerwca o 15.30 w ramach IX Metropolitalnego Święta Rodziny.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

30 maja 2016

"Listy na Kresy". Wkrótce premiera oratorium

"Listy na Kresy". Wkrótce premiera oratorium

Trwają ostatnie przygotowania do premiery oratorium Jana Drechslera, Michała T. Malickiego i Marka Klementowskiego- „Listy na Kresy”, poświęconego powojennemu, przymusowemu exodusowi Polaków z Kresów Wschodnich. Koncert odbędzie się już w sobotę, 4 czerwca o 18.00 na deskach Opery Śląskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 maja 2016

Znamy laureatów "Kwiatów na kamieniach"

Znamy laureatów "Kwiatów na kamieniach"

Katarzyna Rajewska ze Zduńskiej Woli laureatką XXVOgólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach”. Drugie miejsce zajęła Olga Lisiecka z Piotrkowa Trybunalskiego, a trzecie – Julia Mika z Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 maja 2016

Domowe Melodie wystąpią w Bytomiu

Domowe Melodie wystąpią w Bytomiu

Już po raz dwudziesty piąty do Bytomia zjadą wykonawcy z kręgu krainy łagodności. W najbliższy piątek /27 maja/ w Beceku rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na Kamieniach”. Gwiazdą tegorocznej edycji imprezy będą Domowe Melodie.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 maja 2016

Wystawa "Małgorzata w ogrodzie"

Wystawa "Małgorzata w ogrodzie"

Małgorzata Kacperek mówi o sobie – „jestem malarką i ogrodniczką, te dwie pasje pochłaniają mnie całkowicie”. Doskonale to widać w twórczości artystki. Wystawę jej obrazów można oglądać do 10 czerwca br. w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 maja 2016

Przerwa na Bytom

Przerwa na Bytom

Codziennie ponad 80 bezpłatnych wejściówek do kin, teatrów, muzeów oraz do obiektów sportu i rekreacji. Już za tydzień, 23 maja rozpoczyna się akcja Przerwa na Bytom.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 maja 2016

50 lat na kulturalnej mapie

50 lat na kulturalnej mapie

Minęło 50 lat odkąd Centrum Kultury „Karolinka” pojawiło się na mapie kulturalnej województwa śląskiego. Przez ten czas święciliście sukcesy, działając prężnie na rzecz upowszechniania sztuki – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas uroczystości.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 maja 2016

Teatromania ogarnia Bytom

Teatromania ogarnia Bytom

Teatr autorski i klasyka. Teatr plastyki, tańca i ruchu. Spektakle na scenie i w plenerze. Od czwartku /12 maja/ rozpoczął się 18. Międzynarodowy Festiwal Teatromania. To doskonała okazja, by zobaczyć w Bytomiu najlepsze przedstawienia światowych i polskich zespołów teatralnych, które zdobyły uznanie krytyki i publiczności.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 maja 2016

Porozmawiajmy o emocjach

Porozmawiajmy o emocjach

Jak pracować nad emocjami, by się rozwijać? Czy drogą do rozwoju osobistego może być zrozumienie tego, co czujemy? 16 maja o 17.00 na te i inne pytania będą szukać odpowiedzi uczestnicy kolejnego spotkania w ramach cyklu „Kobieta (nie)idealna.

ZOBACZ WIĘCEJ
8 maja 2016

"Inna" młodzież. Teatromania coraz bliżej

"Inna" młodzież. Teatromania coraz bliżej

Trwają przygotowania do 18. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatromania, który już w czwartek, 12 maja, rozpocznie się w Bytomiu. Do festiwalu w sposób szczególny przygotowuje się bytomska młodzież.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 kwietnia 2016

Święto baletu za nami

Święto baletu za nami

Artyści ze Śląska, Polski oraz Węgier zaprezentowali się /29 kwietnia/ w Operze Śląskiej, podczas Międzynarodowego Dnia Tańca. Już po raz dziewiąty nasze miasto gościło najlepszych tancerzy. Laureatów nagród i wyróżnień na arenach krajowych i międzynarodowych.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 kwietnia 2016

"Kundel" i inne historie przy Rynku 7

"Kundel" i inne historie przy Rynku 7

Otwarcie wystawy grafiki komputerowej uczniów Technikum nr 4 oraz koncert KSW 4 Blues promujący debiutancki krążek bytomskiej kapeli, złożyły się na wczorajsze /28 kwietnia/ niecodzienne Spotkanie z ekspertem w Biurze Promocji Bytomia. Wzięło w nim udział ponad 80 osób.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 kwietnia 2016

Wielkie święto tańca w Bytomiu

Wielkie święto tańca w Bytomiu

Już po raz dziewiąty scena Opery Śląskiej będzie gościć tancerzy działających w naszym regionie ośrodków kultury. Na 29 kwietnia br. zaplanowano bowiem Galę Baletową z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 kwietnia 2016

Bluesowo w Rynku 7

Bluesowo w Rynku 7

Gośćmi najbliższego czwartkowego /28 kwietnia/ spotkania z Biurze Promocji Bytomia będą eksperci od... bluesa. Na wyjątkowy koncert kapeli KSW4 Blues zapraszamy o 17.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 kwietnia 2016

Licytowali i grali na szczytny cel

Licytowali i grali na szczytny cel

Suknię z „Barona cygańskiego”, operetki Johanna Straussa, zlicytowała Opera Śląska w ramach charytatywnej imprezy na rzecz walczącego z chorobą solisty, Tomasza Urbaniaka

ZOBACZ WIĘCEJ
25 kwietnia 2016

Bytomianka Wiosny dla Aleksandry Batog

Bytomianka Wiosny dla Aleksandry Batog

Kameralistka, altowiolistka, Aleksandra Batog, została uhonorowana tytułem Bytomianki Wiosny przyznawanym przez Ligę Kobiet Nieobojętnych. Uroczystemu wręczeniu statuetki towarzyszył koncert w Muzeum Górnośląskim.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.