Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 lutego 2015, Anastazja, Wiktor, Gabriel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Międzynarodowy festiwal modelarski

Już po raz dwunasty modelarze z Polski i zagranicy wystawią efekty swojej pracy w Hali na Skarpie. Zaplanowanej na 14 i 15 marca wystawie towarzyszyć będą warsztaty modelarskie, giełda modelarska oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

26 lutego 2015

Od kwiatuszka do jabłuszka

Od kwiatuszka do jabłuszka

Pod takim hasłem odbędą się 28 lutego w Muzeum Górnośląskim warsztaty przyrodnicze, podczas których Waldemar Żyła – kustosz Działu Przyrody – zdradzi sekrety powstawania jabłka. Opowie z dużą dawką humoru o tym, co się dzieje w świecie natury, aby drzewo mogło wydać owoc.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 lutego 2015

Wystawa finałowa w Kronice

Wystawa finałowa w Kronice

Już w najbliższą sobotę, tj. 28 lutego w Galerii Kronika /Rynek/ będzie można zobaczyć finałową wystawę największego przedsięwzięcia poświęconego sztuce współczesnej. Mowa tu o Projekcie Metropolis, który od trzech lat realizowany jest w województwie śląskim.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 lutego 2015

Wystawa obrazów Szymona Grzesiaka

Wystawa obrazów Szymona Grzesiaka

Do 9 marca w Biurze Promocji Bytomia można oglądać wystawę „Uchwycone w ruchu”. Jej autor,  Szymon Grzesiak na kilkunastu obrazach przedstawił dynamiczne sceny batalistyczne, militarne machiny z różnych okresów oddane z niemal fotograficzną precyzją oraz żywioł wody i ognia.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 lutego 2015

Katyń - ...w tył głowy

Katyń - ...w tył głowy

W tym roku przypada 75. rocznica zbrodni katyńskiej popełnionej przez Sowietów na polskich oficerach. W sobotę, 28 lutego zapraszamy do Opery Śląskiej na poruszający spektakl „Katyń - ...w tył głowy” stworzony ku czci osób zamordowanych w lesie katyńskim w 1940 roku.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 lutego 2015

Czarna porcelana, białe złoto. Wykład o ceramice w Muzeum Górnośląskim

Czarna porcelana, białe złoto. Wykład o ceramice w Muzeum Górnośląskim

Skąd wziął się fajans i jaka jest jego historia? Ciekawych odpowiedzi na to pytanie zapraszamy do Muzeum Górnośląskiego. 22 lutego, w samo południe odbędzie się spotkanie poświęcone ceramice.  

ZOBACZ WIĘCEJ
21 lutego 2015

Śpiewający wernisaż

Śpiewający wernisaż

Licznie przybyli do Miejskiej Biblioteki Publicznej mogli się przekonać, że malarstwo, poezja i muzyka mogą tworzyć zgraną całość. W piątek otwarto wystawę młodej malarki Kornelii Chojnackiej. Całość uświetnił koncert bytomskiej poetki i wykonawczyni poezji śpiewanej - Marioli Koniecznej. Na gitarze akompaniował Jarek Reclik. 

ZOBACZ WIĘCEJ
17 lutego 2015

Opera wystawi "Tannhäusera"

Opera wystawi "Tannhäusera"

Elektryzująca muzyka, intrygująca inscenizacja, oryginalna scenografia i znakomite wykonanie – to wszystko czeka na melomanów w sobotę, 21 lutego w Operze Śląskiej za sprawą opery „Tannhäuser” Ryszarda Wagnera.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 lutego 2015

Blask górnośląskich kroszonek

Blask górnośląskich kroszonek

Technika rytownicza, batikowa, a może oklejanie? Profesjonalne wykonanie wielkanocnej pisanki to nie lada sztuka. Rusza kolejna edycja „Górnośląskich kroszonek”. To doskonała okazja, by spróbować swoich sił w zdobieniu świątecznych jaj.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 lutego 2015

Czerwono-czarny BeCeK

Czerwono-czarny BeCeK

Takie utwory jak: „Trzynastego”, „Nie bądź taki szybki Bill”, „Czarny Ali Baba” czy „Oczy Czarne” zna chyba każdy, bez względu na wiek. Właśnie takie hity mogli usłyszeć w niedzielę w BeCeKu goście na koncercie Czerwono-Czarnych. Zespołu, który w tym roku obchodzi swoje 55-lecie.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 lutego 2015

Oddaję Ci serce

Oddaję Ci serce

Z okazji Święta Zakochanych w Teatrze Rozbark wystawiono premierowy spektakl o tematyce miłości. „Oddaję Ci Serce” to dynamiczne, pełne zwrotów akcji przedstawienie stworzone z myślą zarówno o najmłodszych widzach, jak również o całych rodzinach.

ZOBACZ WIĘCEJ
13 lutego 2015

Niezapomniani bigbitowcy w Beceku

Niezapomniani bigbitowcy w Beceku

Nie jest przypadkiem, że koncert Czerwono-Czarnych zaplanowano na niedzielę, 15 lutego. Tego dnia przypada bowiem 4. rocznica śmierci pierwszej polskiej rockendrolówy – Karin Stanek. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie największe hity, które z dziewczyny z Bytomia uczyniły top gwiazdę.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 lutego 2015

Szanty, folk i... Bytom

Szanty, folk i... Bytom

Są stąd, ale bytomska publiczność rzadko ma okazję ich posłuchać. Tym bardziej warto wybrać się 15 lutego do Museum Music Republic na koncert Szkockiej Trupy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.