Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

15 stycznia 2019

Kolędowali dla Bytomia

Kolędowali dla Bytomia

Już po raz dziesiąty przed bytomską publicznością wystąpili artyści z Żytomierza. Wczorajszy /14 stycznia/ koncert w kościele Św. Jacka znów pokazał, jak niestrudzenie pielęgnują oni przywiązanie do polskich korzeni.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2019

Renata Przemyk zaśpiewa w Bytomiu

Renata Przemyk zaśpiewa w Bytomiu

W ostatni piątek stycznia, z koncertem w Bytomiu wystąpi założone ponad dekadę temu przez Renatę Przemyk Acoustik Trio. Ze sceny Teatru Rozbark popłyną m.in. utwory z najnowszego krążka artystki.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2019

Koncert dyplomantów

Koncert dyplomantów

Między innymi utwory Haendla, Stamitza, Mozarta oraz Wieniawskiego wykonają dyplomanci bytomskiej szkoły muzycznej. Coroczny Koncert Abiturientów odbędzie się 8 lutego o 17.00 w Operze Śląskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 stycznia 2019

Rozmawiali o wydziale tańca

Rozmawiali o wydziale tańca

Z inicjatywy prezydenta Mariusza Wołosza odbyło się wczoraj /10 stycznia/ spotkanie dotyczące przyszłości bytomskiego wydziału tańca. Z rektor Akademii Sztuk Teatralnych prof. Dorotą Segdą, spotkał się w Krakowie wiceprezydent Adam Fras.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 stycznia 2019

W rytm karnawałowych hitów

W rytm karnawałowych hitów

Największe przeboje muzyki operowej i operetkowej popłynęły wczoraj  /8 stycznia/ ze sceny  łagiewnickiego Teatru Górnośląskiego, gdzie  odbył się koncert noworoczny zorganizowany przez Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

ZOBACZ WIĘCEJ
7 stycznia 2019

Zaśpiewają dla Igorka

Zaśpiewają dla Igorka

W świąteczno-noworocznym klimacie utrzymany będzie koncert charytatywny, który zaplanowano na 20 stycznia o 18.00 w kościele p.w. Trójcy Świętej przy ul. Kwietniewskiego 1.

ZOBACZ WIĘCEJ
7 stycznia 2019

Z kolędą do Bytomia

Z kolędą  do Bytomia

Tradycją okresu noworocznego stały się już styczniowe koncerty artystów z Żytomierza. W poniedziałek, 14 stycznia o 17.00 w kościele św. Jacka w Rozbarku, po raz kolejny nasi rodacy wystąpią przed bytomską publicznością z koncertem kolęd i pastorałek.

ZOBACZ WIĘCEJ
7 stycznia 2019

W noworocznych klimatach u seniorów

W noworocznych klimatach u seniorów

Tradycyjnie już z początkiem roku w karnawałowy nastrój wprowadzi miłośników dobrej zabawy Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jutro /8 stycznia/ o 14.00 w Teatrze Górnośląskim odbędzie się Koncert Noworoczny.

ZOBACZ WIĘCEJ
5 stycznia 2019

XIV spotkania z kolędą na Rozbarku

XIV spotkania z kolędą na Rozbarku

Aż pięć koncertów zaplanowano w kościele św. Jacka w Bytomiu – Rozbarku przy ul. Matejki 1 w ramach cyklu spotkań „Z kolędą na Rozbarku”. Na pierwszy koncert zapraszamy już w niedzielę, 6 stycznia o 17.00. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wykona Muzyczna Gromada Rozbarska.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 stycznia 2019

Finisaż wystaw w Kronice

Finisaż wystaw w Kronice

To już ostatnia szansa, by zobaczyć wystawy Najpiękniejsza Katastrofa oraz Chłopcy do bicia. Podczas zaplanowanego na jutro /4 stycznia/ finisażu odbędzie się oprowadzanie kuratorskie oraz spotkanie z Marcinem Dosiem - prekursorem alternatywnej turystyki postindustrialnej na Śląsku.

ZOBACZ WIĘCEJ
2 stycznia 2019

Koncerty świąteczne i noworoczne

Koncerty świąteczne i noworoczne

Boże Narodzenie i Nowy Rok już za nami, ale nadal pozostajemy w klimacie świąteczno – noworocznym. Zapraszamy mieszkańców Bytomia i nie tylko 5 stycznia na koncert kolęd do Opery Śląskiej oraz 6 stycznia na świąteczny koncert w wykonaniu zespołu Peter Gabriel Duo do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 grudnia 2018

W zawieszeniu

W zawieszeniu

„W zawieszeniu” - kameralny, a zarazem dynamiczny seans teatralny z pogranicza teatru wizualnego i fizycznego, to pierwsza w nowym roku propozycja Teatru Rozbark. Spektakl odbędzie się w sobotę, 5 stycznia o 19.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 grudnia 2018

Karnawał i Rok Moniuszkowski w Operze Śląskiej

Karnawał i Rok Moniuszkowski  w Operze Śląskiej

Choć Opera Śląska w Bytomiu przygotowała dla melomanów na nowy rok bogatą ofertę, to zaprasza jeszcze w ostatnim dniu starego roku na szampański „Wieczór sylwestrowy z Traviatą”. Inspiracją jest grudniowa premiera, ale w zupełnie innej aranżacji i w bardzo karnawałowym stylu.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 grudnia 2018

Kolędowali w MDK-u nr 1

Kolędowali w MDK-u nr 1

Nic tak nie wprowadza w bożonarodzeniową atmosferę jak kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki. Można się było o tym przekonać podczas koncertu, który odbył się w piątkowy wieczór w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 grudnia 2018

Nowy Rok w operze

Nowy Rok w operze

Nowy rok melomani przywitają „Traviatą” Giuseppe Verdiego, na którą Opera Śląska zaprasza 1 i 13 stycznia oraz 17 lutego.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.