Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 kwietnia 2015, Maria, Marcelina, Marzena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Są superbohaterowie, jest moc

Już po raz siódmy superbohaterowie wyszli na ulice Bytomia i stawili czoła szarej codzienności. W tym roku organizatorzy Festiwalu Dziwnie Fajne – wielkiej parady, tolerancji, szacunku dla ludzi i przyrody, zachęcali do aktywnego trybu życia.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

25 kwietnia 2015

Do teatru w poszukiwaniu tożsamości

Do teatru w poszukiwaniu tożsamości

W ramach 7. Międzygalaktycznego Zlotu Superbohaterów, czyli Festiwalu Dziwnie Fajne, jutro /26 kwietnia/ na deskach Beceku wystawiony zostanie dwuczęściowy spektakl „Różnica i Powtórzenie”.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 kwietnia 2015

"Nabucco" w operze

"Nabucco" w operze

Monumentalne obrazy potęgi dawnego Babilonu oraz wyjątkowa muzyka sprawiają, że „Nabucco” przez prawie ćwierć wieku nie schodzi z afisza Opery Śląskiej. Spektakl będzie można zobaczyć już jutro /niedziela,26 kwietnia/ o 18.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 kwietnia 2015

Teatralna przymierzalnia na Rynku

Teatralna przymierzalnia na Rynku

Opera Śląska po raz kolejny opuszcza swoje mury, by być bliżej odbiorcy. Tym razem zabierze zainteresowanych w podróż w czasie prezentując zawartość swojej kostiumerni.

ZOBACZ WIĘCEJ
21 kwietnia 2015

Superbohaterowie szykują się do zlotu

Superbohaterowie szykują się do zlotu

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od wydarzenia, które co roku zmienia Bytom w kolorową, pełną spontaniczności galaktykę ludzi pozytywnie zakręconych. 7. edycja Festiwalu Dziwnie Fajne rusza już w piątek, 24 kwietnia. Na początek: muzyka!

ZOBACZ WIĘCEJ
20 kwietnia 2015

Nim umrze miłość

Nim umrze miłość

To tytuł tomiku wierszy autorstwa Kazimiery Pawłowskiej-Maźniak, który wczoraj /19 kwietnia/ promowała autorka podczas spotkania w Klubokawiarni Eden przy ul. Chorzowskiej 12.

ZOBACZ WIĘCEJ
19 kwietnia 2015

Ślązacy biesiadowali podczas Gali

Ślązacy biesiadowali podczas Gali

Ta jedna z największych i najpopularniejszych w kraju imprez przyciąga co roku setki wielbicieli muzyki biesiadnej. Mowa oczywiście o Śląskiej Gali Biesiadnej, która wczoraj rozbawiła publiczność w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Nad tegoroczną edycją Gali patronat objął Prezydent Bytomia Damian Bartyla.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 kwietnia 2015

Nim umrze miłość

Nim umrze miłość

To tytuł tomiku wierszy autorstwa Kazimiery Pawłowskiej-Maźniak, którą wielu bytomian poznało dzięki prowadzonej przez nią działalności społecznej na rzecz najuboższych. W najbliższą niedzielę, 19 kwietnia w Klubokawiarni Eden przy ul. Chorzowskiej 12 artystka zaprezentuje nowy tomik poezji „Nim umrze miłość”

ZOBACZ WIĘCEJ
15 kwietnia 2015

Coś na polską nutę

Coś na polską nutę

Najpiękniejsze utwory polskich kompozytorów, piękne polskie madrygały o tematyce miłosnej oraz wzorowaną na słynnej „La Guerre” Clementa Janequina „Pieśń Rokoszan Zebrzydowskiego” w wykonaniu Chóru Opery Śląskiej usłyszymy już w najbliższą sobotę, 18 kwietnia w Operze Śląskiej.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 kwietnia 2015

Wystawa batiku i malarstwa

Wystawa batiku i malarstwa

Kilkanaście batików, czyli wielokrotnie barwionej tkaniny, oraz malarstwo pejzażowe można oglądać w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7 do końca kwietnia. Prace zdolnych bytomianek powstały pod kierunkiem artystki Aleksandry Herisz.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 kwietnia 2015

Zatańczą w bytomskich rytmach

Zatańczą w bytomskich rytmach

Około 50 młodych tancerzy z bytomskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział w turnieju tanecznym „Bytomskie rytmy”. Warto więc przyjść jutro (15 kwietnia) do I LO, i poczuć pełen radości taneczny żywioł. Start: 9.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 kwietnia 2015

Bytom wyryty w drewnie. Wystawa prac Kazimierza Moździerza

Bytom wyryty w drewnie. Wystawa prac Kazimierza Moździerza

Prace Kazimierza Moździerza, artysty specjalizującego się w drzeworytach i ekslibrisach można oglądać w Galerii Baszta w Beceku. Tą wystawą rozpoczęliśmy cykl „Sylwetki Bytomskich Artystów” – mówi Agnieszka Skowronek z Beceku.

ZOBACZ WIĘCEJ
10 kwietnia 2015

Stanisław Ruksza nominowany do prestiżowej nagrody!

Stanisław Ruksza nominowany do prestiżowej nagrody!

Stanisław Ruksza, dyrektor artystyczny bytomskiej Kroniki otrzymał nominację do nagrody Gwarancje Kultury 2015, którą co roku przyznaje TVP Kultura.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.