Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 lipca 2016, Anna, Grazyna, Miroslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

26 lipca 2016

Kino w plenerze

Kino w plenerze

Dobra informacja dla kinomaniaków! Na ostatni tydzień wakacji /26-28 sierpnia/ przygotowano plenerową odsłonę BCKina. Seanse odbędą się w muszli koncertowej w Parku Miejskim.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 lipca 2016

Międzynarodowo w amfiteatrze

Międzynarodowo w amfiteatrze

Witamy serdecznie pielgrzymów oraz mieszkańców Bytomia na podsumowaniu Światowych Dni Młodzieży w Bytomiu – powiedziała Aneta Latacz, zastępca Prezydenta Miasta podczas bytomskich obchodów Światowych Dni Młodzieży.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 lipca 2016

Rosyjskie klimaty w amfiteatrze

Rosyjskie klimaty w amfiteatrze

Wielu fanów muzyki poważnej spotkało się w sobotnie popołudnie w Parku Miejskim. Podczas kolejnego koncertu z cyklu „Muzyka Narodów. Juliusz Ursyn Niemcewicz i jego goście” zabrzmiały Rosyjskie dźwięki.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 lipca 2016

Festyn w Miechowicach

Festyn w Miechowicach

W ramach Światowych Dni Młodzieży miechowicka parafia Bożego Ciała organizuje Polsko - Afrykański festyn. Gośćmi honorowymi będą pielgrzymi z Nigerii, którzy przybyli do Bytomia z okazji ŚDM. Impreza odbędzie się jutro /23 lipca/.

ZOBACZ WIĘCEJ
19 lipca 2016

Muzyczna podróż do Rosji

Muzyczna podróż do Rosji

Już w najbliższą sobotę /23 lipca/ w Parku Miejskim rozbrzmi rosyjska muzyka klasyczna. Gościem specjalnym będzie Alexandr Maceradi, krymski pieśniarz i gitarzysta.

ZOBACZ WIĘCEJ
18 lipca 2016

Światowe Dni Młodzieży w Bytomiu

Światowe Dni Młodzieży w Bytomiu

Choć główne uroczystości w ramach Światowych Dni Młodzieży odbędą się już za tydzień w Krakowie, około 200 pielgrzymów przyjedzie także do Bytomia. Z myślą o nich, w niedzielę, 24 lipca w Parku Miejskim odbędzie się niezwykły festyn.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 lipca 2016

Niedziela z muzyką

Niedziela z muzyką

Niezapomniane utwory z repertuaru Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, arie z opery „Carmen” Bizeta rozbrzmiewały dziś /17 lipca/ w Parku Miejskim za sprawą kolejnego już koncertu w ramach Festiwalu Muzyka Narodów.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 lipca 2016

Kronika oswaja potwory

Kronika oswaja potwory

Wymyślne instalacje z papierowych łańcuchów, kokony w kształcie kloszy, w których można się schować – takich metod na dziecięce potwory nie powstydziłby się nawet disneyowski „Uniwersytet Potwory”. Jak ze zmorami rozprawiają się bytomskie dzieci, zobaczymy już w sobotę, 23 lipca w CSW Kronika.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 lipca 2016

Bytom postindustrialny w obiektywie Henryka Puzia

Bytom postindustrialny w obiektywie Henryka Puzia

Postindustrialny Bytom zatrzymany w kadrze jest tematem najnowszych zdjęć Henryka Puzia. Nastrojowe, nostalgiczne zdjęcia będzie można obejrzeć od soboty, 16 lipca, w Biurze Promocji Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 lipca 2016

Muzyka francuska w Parku Miejskim

Muzyka francuska w Parku Miejskim

Debussy, Bizet, Faure – to tylko niektórzy francuscy kompozytorzy, których utwory będzie można usłyszeć w niedzielę, 17 lipca, w Parku Miejskim. Koncertowi w wykonaniu Juliusza Ursyna-Niemcewicza i Ewy Majcherczyk towarzyszyć będzie Altra Volta z akompaniamentem fortepianu.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 lipca 2016

Festiwal Muzyka Narodów

Festiwal Muzyka Narodów

Za nami kolejne spotkanie z muzyką poważną w Amfiteatrze w Parku Miejskim. Tym razem licznie zgromadzona publiczność usłyszała utwory niemieckich kompozytorów: Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga Van Beethovena, Christopha Glucka, Jerzego Fryderyka Haendla i Roberta Schumanna.

ZOBACZ WIĘCEJ
10 lipca 2016

Oratorium "Listy na Kres" w Parku Miejskim

Oratorium "Listy na Kres" w Parku Miejskim

Najnowsze dzieło Jana Drechslera, Michała T. Malickiego oraz Marka Klementowskiego – oratorium „Listy na Kresy” - mogliśmy usłyszeć w sobotę w Parku Miejskim w Bytomiu.  

ZOBACZ WIĘCEJ
9 lipca 2016

Finał konkursu fotograficznego

Finał konkursu fotograficznego

Znamy już laureatów konkursu fotograficznego „Architektura sakralna Bytomia” organizowanego przez Bytomski Ośrodek Edukacji oraz Klub Emerytów, Absolwentów i Sympatyków Energetyk-Elektronik w Bytomiu. 

ZOBACZ WIĘCEJ
7 lipca 2016

Bach, Beethoven, Haendel... w Parku Miejskim

Bach, Beethoven, Haendel... w Parku Miejskim

Już w najbliższą niedzielę, 10 lipca, w Parku Mejskim im. F. Kachla odbędzie się kolejny koncert w ramach festiwalu „Muzyka Narodów”. Tym razem Juliusz Ursyn-Niemcewicz, tenor Opery Śląskiej, zabierze słuchaczy w podróż po Niemczech.

ZOBACZ WIĘCEJ
6 lipca 2016

Listy pisane tęsknotą

Listy pisane tęsknotą

Najnowsze dzieło Jana Drechslera, Michała T. Malickiego oraz Marka Klementowskiego – oratorium „Listy na Kresy”, którego premiera miała miejsce w czerwcu, wystawione zostanie po raz kolejny już w najbliższą sobotę,  9 lipca  o 18.00 w muszli koncertowej /Park Miejski/.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.