Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 maja 2015, Grzegorz, Urban, Magda

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lalki i ludzie, czyli teatralna fiesta w Bytomiu

Najlepsze przedstawienia światowych i polskich zespołów teatralnych, spektakle, które zdobyły uznanie krytyki i publiczności, nowatorskie prezentacje dramatyczne i spektakularne widowiska plenerowe.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

24 maja 2015

Dzień drugi: "Korekta"

Dzień drugi: "Korekta"

Kolejny festiwalowy wieczór w ramach trwającej w Bytomiu Teatromanii należał do czeskiego VerTeDance. Na deskach Beceku grupa zaprezentowała wczoraj (23 maja) spektakl „Korekta”.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 maja 2015

Surrealistyczna galeria autorska

Surrealistyczna galeria autorska

Na kulturalnej mapie Bytomia, pojawiło się kolejne miejsce, gdzie mogą się zatracić miłośnicy sztuki ceniący malarstwo. Zwłaszcza to nieoczywiste, niespokojne, ale jednocześnie kojące. Miejscem tym jest nowo otwarta galeria autorska Andrzeja Styrny, bytomskiego surrealisty.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 maja 2015

Ruszyła Teatromania

Ruszyła Teatromania

Mocnym akcentem rozpoczął się wczoraj (22 maja) Międzynarodowy Festiwal Teatromania 2015. Najpierw na scenie Beceku publiczność zobaczyła spektakl „Odyseja” brytyjskiej formacji The Paper Cinema, a po nim - na Rynku – swoje teatralne show zaprezentował Teatr Ósmego Dnia.

ZOBACZ WIĘCEJ
22 maja 2015

Pasje bytomian

Pasje bytomian

Do końca maja w Biurze Promocji Bytomia można oglądać blisko 50 obrazów plastyków z klubu Relaks z Szombierek. Swoje pasje artystyczne rozwija w nim 60 osób w wieku od 7 do 70 lat.

ZOBACZ WIĘCEJ
19 maja 2015

Folkowo w szkole muzycznej

Folkowo w szkole muzycznej

Porywają publiczność muzyczną energią, kreatywnym podejściem do ludowej stylistyki i doskonałym warsztatem wykonawczym. Mowa o Mitomanach, którzy w piątek, 22 maja wystąpią w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 maja 2015

Noc w muzeach

Noc w muzeach

 W sobotnią noc wszystkie muzealne gmachy w Polsce tętniły życiem. W Bytomiu do akcji Noc Muzeów tradycyjnie już włączyły się Muzeumu Górnośląskie, CSW Kronika oraz Galeria Motoryzacji i Techniki Bytomskiego Ośrodka Edukacji.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 maja 2015

Zagraj z Bebokiem

Zagraj z Bebokiem

W Bytomiu zaczął się konwent dla fanów fantastyki. Wszyscy wielbiciele gier fabularnych i planszowych przez dwa dni mogą spędzić 18 godzin na aktywnym graniu.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 maja 2015

Teatr na start! Prezentacje spektakli młodzieży i studentów w Beceku

Teatr na start! Prezentacje spektakli młodzieży i studentów w Beceku

Wielkimi krokami zbliża się bytomskie święto teatrów - Teatromania. Już w tę sobotę przedsmak festiwalu: na scenie BCKu zobaczymy dwa spektakle w wykonaniu młodych artystów.

ZOBACZ WIĘCEJ
13 maja 2015

Noc Muzeów w Bytomiu

Noc Muzeów w Bytomiu

Koncerty, wystawy, warsztaty, seanse filmowe, a nawet gra terenowa – Muzeum Górnośląskie i CSW Kronika przygotowują się do Nocy Muzeów. Atrakcje czekają na wszystkich nocnych marków w najbliższą sobotę, 16 maja od 18.00 (muzeum) i 19.00 (Kronika).

ZOBACZ WIĘCEJ
10 maja 2015

Dni otwarte w Teatrze Rozbark

Dni otwarte w Teatrze Rozbark

Kolejna odsłona imprezy pod nazwą Dni Otwarte Funduszy Europejskich pozwoliła bytomianom poznać Teatr Rozbark z niecodziennej strony. Chętni, wczoraj /9maja/ mogli skorzystać z szerokiej oferty jaką przygotował dla nich bytomski teatr.

ZOBACZ WIĘCEJ
8 maja 2015

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Teatrze Rozbark

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Teatrze Rozbark

Bezpłatne warsztaty taneczne dla wszystkich grup wiekowych, zwiedzanie teatru z przewodnikiem oraz koncerty i spektakle – to wszystko na miłośników tańca czeka juz w najbliższą sobotę /9 maja/ w Teatrze Rozbark.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 kwietnia 2015

VIII Gala Baletowa w Operze Śląskiej

VIII Gala Baletowa w Operze Śląskiej

To była prawdziwa uczta dla miłośników tańca. Wczoraj (29 kwietnia) w Operze Śląskiej odbyła się VIII Gala Baletowa w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.