Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
07 października 2015, Mirella, Marek, Sergiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

4 października 2015

Podróże Grupy MoCarta

Podróże Grupy MoCarta

Są znani na całym świecie. Do muzyki podchodzą humorystycznie i tak też ją przedstawiają. Mowa oczywiście o Grupie MoCarta, która wczoraj, 3 października w Operze Śląskiej zaprezentowała swój najnowszy program artystyczny „Ale Czad! Czyli podróże Grupy MoCarta”.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 października 2015

Orfeusz i Eurydyka znowu zagości w Operze Śląskiej

Orfeusz i Eurydyka znowu zagości w Operze Śląskiej

Jeden z najpiękniejszych utworów Christopha Willibalda Glucka „Orfeusz i Eurydyka” ponownie wystawiony zostanie w Operze Śląskiej. Dzieło niemieckiego kompozytora okresu klasycyzmu będzie można zobaczyć już w niedzielę, 4 października o 18.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 września 2015

Muzyczna sobota w Operze Śląskiej

Muzyczna sobota w Operze Śląskiej

Wiedeński Koncert Muzyczny oraz Grupa MoCarta. To propozycja na sobotnie popołudnie w Operze Śląskiej. Usłyszymy nie tylko najpiękniejsze utwory na kontrabasie w wykonaniu dwóch filharmoników wiedeńskich – Jerzego Dybała i Bartosza Sikorskiego, ale także najnowszy program artystyczny Grupy MoCarta.

ZOBACZ WIĘCEJ
29 września 2015

Orkiestrowe zakończenie

Orkiestrowe zakończenie

Wyjście z muzyką poważną poza mury opery, jest najlepszą formą propagowania kultury wysokiej i cenną inicjatywą dla Bytomia nawiązującą do tradycji koncertowania w Parku Miejskim – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas koncertu zwieńczającego letni cykl Muzyka Narodów.

ZOBACZ WIĘCEJ
26 września 2015

Teatr o każdej porze

Teatr o każdej porze

Tego wieczoru teatry na Śląsku przeżyły prawdziwe oblężenie. Od głodnych teatru uczestników 6. Metropolitalnej Nocy Teatrów zaroiło się też tam, gdzie na co dzień nie mają wstępu – za kulisami...

ZOBACZ WIĘCEJ
25 września 2015

Ekspresja i harmonia - dwa oblicza Bytomia

Ekspresja i harmonia - dwa oblicza Bytomia

Taki temat podjęli uczestnicy konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jak udało im się to zadanie? Efekty zobaczymy na wystawie w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7. Otwarcie wystawy odbędzie się 29 września o 17.00.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 września 2015

Nowości w Kronice

Nowości w Kronice

Wernisaże wystaw: „Wszystko czuwa” Magdaleny Starskiej i „A chłopaki podpierają ściany” Bartosza Sikorskiego otworzą w sobotę, 26 września nowy sezon w CSW Kronika. 

ZOBACZ WIĘCEJ
24 września 2015

Muzy 2015 dla twórców kultury

Muzy 2015 dla twórców kultury

Za artystyczną twórczość, za poświęcony czas i wyjątkowe zaangażowanie w rozwój kultury przyznane zostaną Muzy 2015. Kandydatów do tego wyróżnienia zgłaszać można do jutra (25 września) w Urzędzie Miejskim.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 września 2015

Klasyka na finał

Klasyka na finał

Przed nami ostatnia już muzyczna podróż, tym razem do Niemiec, skąd wywodzą się najwięksi kompozytorzy muzyki poważnej. W niedzielę, 27 września na scenie w Parku Miejskim, wystąpią Altra Volta Kwartet oraz Górnicza Orkiestra Dęta "Bytom".

ZOBACZ WIĘCEJ
22 września 2015

Teatr dla nocnych marków i nie tylko

Teatr dla nocnych marków i nie tylko

Największe sceny teatralne w regionie na tę jedyną w roku noc przygotowują dla tysięcy widzów niecodzienną ofertę kulturalną. 26 września odbędzie się 6. Metropolitalna Noc Teatrów, w którą aktywnie włączyły się bytomskie instytucje kulturalne.

ZOBACZ WIĘCEJ
18 września 2015

Nowy sezon, wielkie plany

Nowy sezon, wielkie plany

Sztuką „Manru” Ignacego Jana Paderewskiego, Opera Śląska zainauguruje w najbliższą sobotę/ 19 września/ 71. sezon artystyczny. W tym roku bytomski teatr szykuje dla melomanów prawdziwe muzyczne rarytasy.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 września 2015

Bytom dla Andrzeja "Qni" Grzeli

Bytom dla Andrzeja "Qni" Grzeli

Związane z Bytomiem i nie tylko środowisko żeglarskie i szantowe trzyma kciuki za powrót do zdrowia lidera Ryczących Dwudziestek, Andrzeja Grzeli. 19 września o 18.00 w Beceku zorganizowano wielki koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie artysty.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.