Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 lutego 2016, Piotr, Jan, Hieronim

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szukamy talentów! Wyślij demo, zgarnij nagrody!

Powiększa się pula nagród I Przeglądu Bytomskiej Sceny Muzycznej! Do wygrania nie tylko występ przed gwiazdą Dni Bytomia, ale również nagranie teledysku. Niedkryte talenty mają tylko 13 dni na przysyłanie swoich demówek.

Koncert dla zakochanych

Jest taki dzień w środku zimy, kiedy robi się naprawdę gorąco. To Dzień Świętego Walentego, na który czekają zwłaszcza zakochani. Choć jest jeszcze trochę czasu, warto już teraz zaplanować ten wyjątkowy dzień i wybrać się np. na koncert Natalii Szroeder do Beceku.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

5 lutego 2016

Vołosi w Operze Śląskiej

Vołosi w Operze Śląskiej

Już po raz piętnasty odbędzie się spotkanie z muzyką folkową w ramach cyklu „Wieczory folkowe”. Po raz pierwszy jednak impreza zagości w Operze Śląskiej, a jej gwiazdą będzie kwintet smyczkowy „Vołosi”. Zapraszamy 6 lutego o 18.00. Wciąż dostępne są bilety.

ZOBACZ WIĘCEJ
5 lutego 2016

Muzyczny wieczór w Teatrze Rozbark

Muzyczny wieczór w Teatrze Rozbark

W ostatnią sobotę karnawału /6 lutego/ na scenie Teatru „Rozbark” odbędzie się taneczne szaleństwo. Wspaniałą zabawę i niepowtarzalną atmosferę zagwarantuje DJ Wika, która mocnymi bitami rozbija stereotypy, a emeryturę wydaje na płyty.

ZOBACZ WIĘCEJ
2 lutego 2016

Rozrywkowo w szkole muzycznej

Rozrywkowo w szkole muzycznej

Koncert muzyki rozrywkowej w wykonaniu zespołu KulaBand, to propozycja dla melomanów, którzy lubią płynącą ze sceny radość i żywiołowość. Młodzi artyści wystąpią już w czwartek, 4 lutego w szkole muzycznej.

ZOBACZ WIĘCEJ
2 lutego 2016

Laury dla najlepszych tancerzy

Laury dla najlepszych tancerzy

Zakończył się IX Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych. Podczas koncertu w Operze Śląskiej poznaliśmy najlepszych młodych tancerzy z kraju zagranicy.

ZOBACZ WIĘCEJ
1 lutego 2016

"Pomsta" w Łagiewnikach

"Pomsta" w Łagiewnikach

Kultową śląską komedię muzyczną z librettem Mariana Makuli i muzyką Katarzyny Gaertner, wystawił wczoraj /31 stycznia/ działający w Łagiewnikach Teatr Górnośląski.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 stycznia 2016

Taniec przeciwko przemocy

Taniec przeciwko przemocy

„Dość molestowania seksualnego kobiet i dziewcząt” – pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczna akcja „Nazywam się Miliard/One Billion Rusing”. Bytom dołączy do niej po raz czwarty razem z Ligą Kobiet Nieobojętnych.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 stycznia 2016

Oprowadzanie kuratorskie w Muzeum

Oprowadzanie kuratorskie w Muzeum

W niedzielne południe /24 stycznia, godzina 12:00/ zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Poza oficjalnym obiegiem. Niezależna sztuka polska lat 80., która prezentuje prace plastyczne ponad 30 artystów tworzących w podziemiu.  

ZOBACZ WIĘCEJ
21 stycznia 2016

Finnegański świat w Kronice

Finnegański świat w Kronice

Krzysztof Bartnicki, tłumacz, który przedstawił pierwszy pełny polski przekład "Finnegans Wake" Jamesa Joyce’a oraz Marcin Szmandra - pisarz, poeta i artysta wizualny, w piątek /22 stycznia/ o 19.00 będą gośćmi CSW Kronika.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 stycznia 2016

Kolęda, która łączy

Kolęda, która łączy

Wizyty kolędników zza wschodniej granicy w naszym mieście, stały się nieodłącznym elementem bożonarodzeniowej tradycji. W tym roku obok artystów z Żytomierza, wystąpiły też zespoły z Winnicy i Kijowa.

ZOBACZ WIĘCEJ
19 stycznia 2016

Zabłyśnij na Bytomskiej Scenie Muzycznej!

Zabłyśnij na Bytomskiej Scenie Muzycznej!

Nagroda pieniężna oraz występ podczas tegorocznych Dni Bytomia, to nagrody, jakie czekają na laureatów startującego dziś (19 stycznia) I Przeglądu Bytomskiej Sceny Muzycznej organizowanego przez Urząd Miejski w Bytomiu.

ZOBACZ WIĘCEJ
17 stycznia 2016

Miejski Koncert Noworoczny

Miejski Koncert Noworoczny

To już tradycja, że każdego roku witamy Nowy Rok uroczystym koncertem.W 2016 roku czeka nas wiele wyzwań. Jednym z nich jest rewitalizacja Bytomia. Powstaną nowe budynki, a te stare zostaną odnowione – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia otwierając noworoczny koncert w Bytomskim Centrum Kultury.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2016

Noworoczny Koncert Talentów Budowlanki

Noworoczny Koncert Talentów Budowlanki

Jestem pod ogromnym wrażeniem koncertu i artystycznego poziomu wykonawców orkiestry. Dziękuję za coroczne kreowanie niepowtarzalnego klimatu tego wydarzenia - powiedział Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas koncertu.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2016

Sztuka jest oknem na człowieka

Sztuka jest oknem na człowieka

To tytuł jubileuszowej wystawy działającego już od 20 lat Klubu Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „Energetyk-Elektronik” w Bytomiu. Ekspozycja prezentowana w Biurze Promocji Bytomia pokazuje, że wśród członków klubu nie brakuje uzdolnionych osób.

ZOBACZ WIĘCEJ
13 stycznia 2016

Zaśpiewają kolędnicy z Żytomierza

Zaśpiewają kolędnicy z Żytomierza

Ci, którzy lubią atmosferę świąt Bożego Narodzenia, będą mieli okazję niebawem wspólnie pośpiewać kolędy. 19 stycznia w kościele św. Jacka wystąpią polscy artyści z Żytomierza /Ukraina/, którzy od lat pielęgnują polskie tradycje.

ZOBACZ WIĘCEJ
7 stycznia 2016

Noworoczne kolędowanie na dworcu PKP

Noworoczne kolędowanie na dworcu PKP

Pastorałki i najpiękniejsze kolędy zabrzmiały w środę, 6 stycznia podczas pierwszego noworocznego kolędowania na bytomskim dworcu PKP.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.