Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2018, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Kultowa "N" w rytmach bluesa

Kultowa "N" w rytmach bluesa Data publikacji: 2 września 2017Już po raz piąty rytmy bluesa zabrzmiały w linii tramwajowej nr 38, która codziennie kursuje ul. Piekarską. Dla miłośników Blues Bany tegoroczna edycja była wyjątkowa, bowiem organizatorzy powrócili, jak na początku, do bytomskiej „eNki”.

Cieszymy się, że ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz bytomskich wydarzeń kulturalnych. Dla pasażerów podróżujących popularną linią nr 38 to niecodzienne przeżycie. Mogą bowiem usłyszeć w tramwaju na żywo piękną muzykę, jaką jest blues, a także porozmawiać z artystami – mówił o imprezie Krzysztof Wydro, główny organizator Blues Bany.

Tegoroczna edycja Blues Bany rozpoczęła się już w południe w zajezdni na Stroszku, skąd popularna „eNka” wyruszyła do centrum miasta w kierunku ul. Piekarskiej. Tam aż do wieczora kursowała po jednej z najkrótszych linii tramwajowych w Europie, liczącej zaledwie 1350 metrów.

Projekt Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy realizowany jest z inicjatywy bluesmana Krzysztofa Wydro, przy wsparciu organizacyjnym Tramwajów Śląskich S.A. i KZK GOP. Ta nietypowa forma muzykowania w wagonie tramwajowym z każdą edycją gromadzi coraz większe grono muzyków i słuchaczy. Z roku na rok zauważamy, iż coraz więcej ludzi z ościennych miast specjalnie tego dnia przyjeżdża do Bytomia, niektórzy by z nami zagrać, inni by posłuchać – podkreślał Krzysztof Wydro.

Warto dodać, że Bytomski Tramwaj Bluesowy został wpisany do Ogólnopolskich Obchodów Dnia Bluesa, a o imprezie jest już głośno nie tylko w Bytomiu, ale też w innych miastach naszego regionu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.