Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2017, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kto zasiądzie w Bytomskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego?

Kto zasiądzie w Bytomskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego? Data publikacji: 23 marca 201729 przedstawicieli reprezentujących bytomski trzeci sektor zgłosiło się do Rady Działalności Pożytku Publicznego. Który spośród kandydatów zasiądzie w radzie, dowiemy się w środę, 29 marca podczas Forum Bytomskich Organizacji Pozarządowych.

Zadaniem powstałej przed dwoma laty Bytomskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego jest zacieśnienie współpracy między trzecim sektorem a miastem. W jej skład wchodzą zatem przedstawiciele z ramienia władz miasta oraz organizacji non profit działających na różnych płaszczyznach: społecznej, kulturalnej czy sportowej.

Kadencja nowo wybranej rady będzie trwać 3 lata, a więc rok dłużej niż dotychczas. Powiększy się też liczba jej członków – z 10 do 12 osób. Trzech przedstawicieli rady wskaże prezydent, dwóch będzie reprezentowało Radę Miejską, pięciu wybierze Forum Organizacji Pozarządowych.

Wybór przedstawicieli NGO odbędzie się w drodze głosowania tajnego. Dodatkowo dwóch przedstawicieli spośród trzeciego sektora, zgłoszonych, ale niewybranych przez forum, wskaże prezydent. Forum rozpocznie się o 17.00 w Rotundzie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Sobieskiego 3 (wejście do rotundy możliwe będzie także od ul. Smolenia).

Udział w forum należy zgłaszać mailowo na adres: pozarzadowe@um.bytom.pl lub telefonicznie pod nr.: 32 388 33 47. Listę zgłoszonych kandydatów znajdziesz tutaj.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.