Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kto zasiądzie w Bytomskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego?

Kto zasiądzie w Bytomskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego? Data publikacji: 23 marca 201729 przedstawicieli reprezentujących bytomski trzeci sektor zgłosiło się do Rady Działalności Pożytku Publicznego. Który spośród kandydatów zasiądzie w radzie, dowiemy się w środę, 29 marca podczas Forum Bytomskich Organizacji Pozarządowych.

Zadaniem powstałej przed dwoma laty Bytomskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego jest zacieśnienie współpracy między trzecim sektorem a miastem. W jej skład wchodzą zatem przedstawiciele z ramienia władz miasta oraz organizacji non profit działających na różnych płaszczyznach: społecznej, kulturalnej czy sportowej.

Kadencja nowo wybranej rady będzie trwać 3 lata, a więc rok dłużej niż dotychczas. Powiększy się też liczba jej członków – z 10 do 12 osób. Trzech przedstawicieli rady wskaże prezydent, dwóch będzie reprezentowało Radę Miejską, pięciu wybierze Forum Organizacji Pozarządowych.

Wybór przedstawicieli NGO odbędzie się w drodze głosowania tajnego. Dodatkowo dwóch przedstawicieli spośród trzeciego sektora, zgłoszonych, ale niewybranych przez forum, wskaże prezydent. Forum rozpocznie się o 17.00 w Rotundzie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Sobieskiego 3 (wejście do rotundy możliwe będzie także od ul. Smolenia).

Udział w forum należy zgłaszać mailowo na adres: pozarzadowe@um.bytom.pl lub telefonicznie pod nr.: 32 388 33 47. Listę zgłoszonych kandydatów znajdziesz tutaj.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.