Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kto zasiądzie w Bytomskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego?

Kto zasiądzie w Bytomskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego? Data publikacji: 23 marca 201729 przedstawicieli reprezentujących bytomski trzeci sektor zgłosiło się do Rady Działalności Pożytku Publicznego. Który spośród kandydatów zasiądzie w radzie, dowiemy się w środę, 29 marca podczas Forum Bytomskich Organizacji Pozarządowych.

Zadaniem powstałej przed dwoma laty Bytomskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego jest zacieśnienie współpracy między trzecim sektorem a miastem. W jej skład wchodzą zatem przedstawiciele z ramienia władz miasta oraz organizacji non profit działających na różnych płaszczyznach: społecznej, kulturalnej czy sportowej.

Kadencja nowo wybranej rady będzie trwać 3 lata, a więc rok dłużej niż dotychczas. Powiększy się też liczba jej członków – z 10 do 12 osób. Trzech przedstawicieli rady wskaże prezydent, dwóch będzie reprezentowało Radę Miejską, pięciu wybierze Forum Organizacji Pozarządowych.

Wybór przedstawicieli NGO odbędzie się w drodze głosowania tajnego. Dodatkowo dwóch przedstawicieli spośród trzeciego sektora, zgłoszonych, ale niewybranych przez forum, wskaże prezydent. Forum rozpocznie się o 17.00 w Rotundzie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Sobieskiego 3 (wejście do rotundy możliwe będzie także od ul. Smolenia).

Udział w forum należy zgłaszać mailowo na adres: pozarzadowe@um.bytom.pl lub telefonicznie pod nr.: 32 388 33 47. Listę zgłoszonych kandydatów znajdziesz tutaj.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.