Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

KSSE

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

została utworzona w 1996 roku w celu przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Przedsiębiorcy działają tu na preferencyjnych warunkach.

Bytomski teren zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów został włączony do KSSE 31 maja 2014 roku.

Jest to obszar po dawnej kopalni Powstańców Śląskich. Działka ma 17, 05 ha, leży przy ul. Strzelców Bytomskich, jest własnością Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym gminy Bytom.

Z włączeniem terenów do KSSE miasto wiąże spore nadzieje. To przede wszystkim szansa na nowe miejsca pracy i większe wpływy do budżetu z podatków oraz rozszerzenie bazy gospodarczej o firmy związane z nowymi technologiami.


O Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej czytaj tutaj
 


Ulgi podatkowe dla inwestorów w KSSE

Czytaj więcejOferty bytomskich nieruchomości w KSSE:


ul. Strzelców Bytomskich 127


Nieruchomość w kształcie wielokąta nieforemnego, teren płaski, teren zabudowy usług produkcyjnych. Obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – 1UP, 2UP.

Czytaj więcej


ul. Hakuby

Tereny po byłej kopalni Powstańców Śląskich są bardzo dobrze skomunikowane. Leżą przy drodze krajowej DK 11 - Bytom - Poznań - Kołobrzeg. Nieopodal jest obwodnica i zjazd z autostrady A - 1, a także linia kolejowa łącząca Górnośląski Okręg Przemysłowy z portami w Gdańsku i Gdyni.


Czytaj więcej
 

ul. Szyby Rycerskie


Nieruchomość zabudowana, o nieregularnym kształcie. Na terenie nieruchomości znajduje się kompleks obiektów przemysłowych. Dojazd od ul. Łagiewnickiej, Szyby Rycerskie (blisko Drogowej Trasy Średnicowej)

Czytaj więcej

 
ul. Szyby Rycerskie 4 (I)


Przedmiotem niniejszej oferty jest najem/dzierżawa placu składowego o powierzchni łącznej ok. 9.000 m2. Plac stanowią dwa połączone pola obsługiwane łącznie przez trzy suwnice  o udźwiguod 8T do 12,5T. Teren jest utwardzony,  ogrodzony, oświetlony, monitorowany. Teren posiada całodobową ochronę oraz swobodny dostęp do drogi publicznej oraz wagi towarowej.

Czytaj więcej
 

ul. Szyby Rycerskie 4 (II)


Nieruchomość zabudowana budynkiem o charakterze magazynowo - produkcyjnym, położona jest w strefie pośredniej miasta Bytomia w dzielnicy Łagiewniki przy ulicy Szyby Rycerskie 4, pośrednio przy ul. Świętochłowickiej - Łagiewnickiej łączącej się z Drogową Trasą Średnicową.

Czytaj więcej

ul. Adamka

Nieruchomość w kształcie czworokąta z dwoma bokami dłuższymi i dwoma krótszymi. Topografia terenu – teren płaski, porośnięty trawą, krzewami i pojedynczymi drzewami. Działka niezabudowana, obecne użytkowanie – niezagospodarowane tereny zielone. Nieruchomość położona blisko DK 79 dzięki temu jest dobrze skomunikowana z miastem i regionem. Otoczenie: cmentarz, niezagospodarowane tereny zielone, zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.

Czytaj więcej

 


Unia Europejska dofinansuje uzbrojenie terenów

Przedsiębiorcy inwestujący w bytomskiej KSSE już na starcie będą mieli do dyspozycji sieć wodociągową, elektryczną, teleinformatyczną, a także sieć sanitarną i deszczową. Co więcej, nie będzie problemu z dojazdem, bo zostanie wybudowana droga wraz z oświetleniem.

Na uzbrojenie tego terenu miasto w roku 2013 pozyskało dotację unijną.

Prace realizuje firma Skanska. Zakończą się one w maju 2015 roku.


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.