Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Światowy Dzień Turystyki w bytomskich schronach

„Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 27 września. Z tej okazji w naszym mieście będzie można zobaczyć schrony „Sosabowski” i „Träger”, które znajdują się na pl. Akademickim.

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Krzysztof Habdas

Krzysztof Habdas Data publikacji: 9 grudnia 2013Bytom to BYT i OM, to jak filozofia bytu oraz ciągle brzmiące słowa mantry, omm... Ta tybetańska modlitwa ma zresztą powiązanie z podziemnymi pomrukami pod miastem, mówi do nas i wygraża krzycząc „nic nie jest stałe, wszystko się zmienia”.

To ta niestałość i zmiany są najbardziej interesujące, są zaczynem do działań twórczych, do nienazwania nazwanych. Tak powstał cykl malarski Anepigrafy, gdzie inspiracją były znikające obiekty industrialne miasta i Śląska – oczywiście jest to proces więc trwa nadal – będzie nowa wystawa.

Ale coś musi być bardziej materialne, stoję więc na drgającej ziemi bytomskiej i próbuję oznakować jego budynki nowym designem tak, aby mieszkaniec czy gość wiedział gdzie się w danej chwili znajduje. Przecież pomimo wielokulturowego charakteru nacji bytomskich, każdy z nas jest patriotą lokalnym i chce wyróżnić swoje terytorium.

A tak poważnie to idę na pstrągi do Bytomki, ha,ha, może nowy prezydent Bytomia obudzi rzekę i całą resztę, dokona tego cudu, bo do tej pory nie mieliśmy szczęścia do władz. A wszystko płynie...

Krzysztof Habdas – malarz, grafik, rzeźbiarz. Jest uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Prace jego znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i na świecie.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.