Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Kronika oswaja potwory

Kronika oswaja potwory Data publikacji: 16 lipca 2016Wymyślne instalacje z papierowych łańcuchów, kokony w kształcie kloszy, w których można się schować – takich metod na dziecięce potwory nie powstydziłby się nawet disneyowski „Uniwersytet Potwory”. Jak ze zmorami rozprawiają się bytomskie dzieci, zobaczymy już w sobotę, 23 lipca w CSW Kronika.

„Wszystkie zmory do piwnicy” to zwieńczenie spotkań dyskusyjnych i warsztatów dla dzieci i młodzieży prowadzonych w Kronice przez artystów wizualnych w ramach cyklu Świetlica Sztuki. Do współpracy zaproszono Natalię Bażowską, Huberta Czerepoka, Elżbietę Jabłońską, i Macieja Kuraka.

Efektem kilku spotkań jest wystawa, która wkrótce wypełni przestrzeń bytomskiej galerii, stając się wakacyjnym domem młodej publiczności, umeblowanym pracami audio-wizualnymi i symbolicznymi przedmiotami. Warto zaznaczyć, iż zanim rozpoczęły się warsztaty, młodych artystów zaproszono do dyskusji o otaczającej ich przestrzeni, ich potrzebach i marzeniach związanych z miejscem, w którym żyją.

A ponieważ najbliższym otoczeniem dziecka jest dom, skupiono się na możliwościach tworzenia wyjątkowych przedmiotów domowego użytku. Jak zaznaczają kuratorzy wystawy, artystyczne tworzenie nierzeczywistych, często niepraktycznych i surrealistycznych przedmiotów z dziecięcych marzeń i nostalgicznych wspomnień o przestrzeni domu, idzie w parze z terapeutyczną funkcją sztuki.

Wystawie towarzyszyć będzie koncert Rozrabiania – duetu tworzonego przez Dawida Gąsiorka i Remika Dziechciarowa. Ich muzyka jest połączeniem eksperymentalnej elektroniki z melodyczną improwizacją. Brzmienie Rozrabiania oparte jest głównie na analogowych instrumentach elektronicznych, często wyprodukowanych przez nich samych.

Początek o 17.00.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. CSW Kronika

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.