Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Królowie przybyli do Bytomia

Królowie przybyli do Bytomia Data publikacji: 7 stycznia 2017- Życzę Państwu aby wszystkie dni w roku były takie wspaniałe jak ten - mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas wczorajszego, piątego już Orszaku Trzech Króli. Pochody bytomian przybyły na Rynek z trzech kierunków. Każdą z grup prowadził jadący na koniu mędrzec.

Miejska uroczystość jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i to pomimo dużego mrozu. Każdy z uczestników otrzymał papierową koronę, w kolorze żółtym, czerwonym bądź niebieskim która symbolizowała jeden z kontynentów: Europę, Azję i Afrykę. Pochód w żółtych koronach przybył od strony Dworcowej, w czerwonych z ul. Krakowskiej, a grupa idąca z placu Akademickiego ubrała korony niebieskie. Wszyscy, po krótkim marszu spotkali się na Rynku, gdzie wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki. Po krótkiej homilii, którą wygłosił ks. Adrian Ziaja, na scenę został zaproszony prezydent Bytomia. Damian Bartyla złożył wszystkim zebranym noworoczne życzenia i podziękował za tak liczy udział całych rodzin.

Imprezę którą w całej Polsce organizuje Fundacja Orszak Trzech Króli koordynowały: parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.