Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą

Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą Data publikacji: 2 sierpnia 2017Pod takim hasłem realizowana jest kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach której wczoraj, 1 sierpnia na kąpielisku odkrytym przy ul. Wrocławskiej odbył się pokaz zorganizowany przez KM PSP w Bytomiu na temat bezpiecznego zachowania się nad zbiornikami wodnymi.

Pokaz zorganizowała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu, która zaprezentowała techniki ratowania osób tonących, a także sprzęt do ratownictwa wodnego, którym dysponują bytomscy strażacy. W ramach spotkania z mieszkańcami strażacy pokazali metody ratowania osób tonących przez świadków zdarzenia, ratowników oraz strażaków, którzy stosują techniki na poziomie podstawowym i specjalistycznym. Na pokazie nie zabrakło również elementów związanych z zasadami udzielania pierwszej pomocy, wzywania służb ratowniczych i korzystania z numerów alarmowych.

Tylko w tym roku Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu wyjeżdżała do 25 akcji podczas których odnalazła i wydobyła na powierzchnię 8 osób. Jak pokazują statystyki najczęstszymi ofiarami utonięć są młodzi mężczyźni często pod wpływem alkoholu.

W związku z panującymi obecnie upałami oraz dużą ilością osób wypoczywających nad wodą Komenda Miejska PSP w Bytomiu zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi podczas wypoczynku. W sytuacjach zagrożenia należy natychmiast poinformować służby ratownicze na numer 998 lub 112.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KM PSP w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.