Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą

Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą Data publikacji: 2 sierpnia 2017Pod takim hasłem realizowana jest kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach której wczoraj, 1 sierpnia na kąpielisku odkrytym przy ul. Wrocławskiej odbył się pokaz zorganizowany przez KM PSP w Bytomiu na temat bezpiecznego zachowania się nad zbiornikami wodnymi.

Pokaz zorganizowała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu, która zaprezentowała techniki ratowania osób tonących, a także sprzęt do ratownictwa wodnego, którym dysponują bytomscy strażacy. W ramach spotkania z mieszkańcami strażacy pokazali metody ratowania osób tonących przez świadków zdarzenia, ratowników oraz strażaków, którzy stosują techniki na poziomie podstawowym i specjalistycznym. Na pokazie nie zabrakło również elementów związanych z zasadami udzielania pierwszej pomocy, wzywania służb ratowniczych i korzystania z numerów alarmowych.

Tylko w tym roku Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu wyjeżdżała do 25 akcji podczas których odnalazła i wydobyła na powierzchnię 8 osób. Jak pokazują statystyki najczęstszymi ofiarami utonięć są młodzi mężczyźni często pod wpływem alkoholu.

W związku z panującymi obecnie upałami oraz dużą ilością osób wypoczywających nad wodą Komenda Miejska PSP w Bytomiu zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi podczas wypoczynku. W sytuacjach zagrożenia należy natychmiast poinformować służby ratownicze na numer 998 lub 112.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KM PSP w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.