Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2017, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Koszykarze wygrali u siebie

Koszykarze wygrali u siebie Data publikacji: 12 marca 2017

W sobotę /11 marca/ odbyły się pierwsze mecze rundy Play-Off w rozgrywkach wszystkich czterech grup 2 Ligi Mężczyzn w koszykówkę. Zespół bytomskiej Polonii pewnie i wysoko pokonał drużynę MKKS-u Rybnik.

W naszym zespole nie wszystko funkcjonowało idealnie od samego początku spotkania. Już po sześciu minutach gry za sprawą celnych rzutów Podkowińskiego, Wojdyra i Wróbla prowadziliśmy wprawdzie 10 punktami. Zbyt łatwo jednak do pozycji rzutowych dochodzili kolejno Sidor i Bałdyga. Na szczęście w naszych szeregach celność była na zdecydowanie wyższym poziomie. Rybniczanie popełniali też sporo przewinień podczas akcji rzutowych, co skutkowało łatwymi punktami dla naszej drużyny z rzutów wolnych.

Druga kwarta wyglądała bardzo podobnie. Dominacja naszej drużyny wyrażała się przede wszystkim skuteczniejszymi rzutami i nieco lepszą grą pod tablicami. Goście w pewnym momencie postawili wszystko na jedną kartę i częściej próbowali rzutów zza linii 6,25 m. lecz piłka zazwyczaj odbijała się od obręczy. Po dwóch kwartach tablica wskazywała wynik 47:23 i wiadomo już było, kto wyjdzie zwycięsko z tej potyczki.

W dwóch ostatnich kwartach Polonia kontrolowała przebieg gry nadal powiększając dystans punktowy. Zawodnicy z Rybnika wprawdzie nie odpuszczali, ale świadomi różnicy umiejętności także nie forsowali tempa. W przekroju całego spotkania decydująca była dyspozycja rzutowa naszych koszykarzy. Najskuteczniejszy w drużynie Polonii, Grzegorz Zadęcki, aż siedmiokrotnie trafił za 3 punkty na dziesięć prób.

Do tego  po dwa celne trafienia z półdystansu i linii rzutów osobistych sprawiły, że spotkanie zakończył z imponującym dorobkiem 27 oczek. 22 punkty Emila Podkowińskiego również robią wrażenie, choć w tym wypadku pomogli nieco goście popełniając wiele fauli podczas akcji tego zawodnika.

Zwycięstwo różnicą 35 punktów dobrze rokuje na rewanżowe spotkanie w przyszłą sobotę w Rybniku, a wynik przesądzi o tym, że nie będzie już konieczności rozgrywania decydującego starcia ponownie w bytomskiej hali.

KK Polonia Bytom 96:61 MKKS Rybnik
(25;12, 22:11, 24:18, 25:20)