Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 listopada 2017, Albert, Janusz, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Koszykarze gonią czołówkę

Koszykarze gonią czołówkę Data publikacji: 12 listopada 2017

Koszykarze KK Polonia Bytom nie dali żadnych szans w sobotę, 11 listopada zespołowi SSK Rzeszów. Niebiesko – Czerwoni rozgromili drużynę z Podkarpacia 107:72. Zwycięstwo dało awans naszej drużynie na 5. miejsce w tabeli II ligi.

W sobotnim meczu już po dwóch kwartach było pewne, że to bytomianie zgarną komplet punktów w spotkaniu. Nasi koszykarze prowadzili wówczas 55:39, a z każdą kolejną minutą powiększali przewagę nad przeciwnikiem. Ostatecznie Poloniści wygrali 107:72.

Po 9. kolejkach drużyna KK Polonia Bytom ma na swoim koncie 14. punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli II ligi. Do lidera bytomianie tracą trzy punkty.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek