Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Światowy Dzień Turystyki w bytomskich schronach

„Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 27 września. Z tej okazji w naszym mieście będzie można zobaczyć schrony „Sosabowski” i „Träger”, które znajdują się na pl. Akademickim.

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

7 grudnia 2013

Kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny

Główna świątynia miasta, według tradycji zapisanej w XVI-wiecznej kronice, ufundowana została w roku 1231. Dzisiejszy kształt kościoła jest rezultatem wielkiej neogotyckiej rozbudowy, przeprowadzonej w połowie XIX wieku przez słynnego proboszcza Józefa Szafranka.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 grudnia 2013

Kaplica pod wezwaniem Świętego Ducha

Niewielka świątynia w kształcie ośmioboku, przykryta namiotowym dachem z sygnaturką, stoi przy ulicy Krakowskiej, tuż za dawną bramą Krakowską.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 grudnia 2013

Kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy

Monumentalna neogotycka świątynia ze strzelistą wieżą, nawiązująca do późnego gotyku francuskiego, wzniesiona została w latach osiemdziesiątych XIX wieku według projektu bytomskiego budowniczego Paula Jackischa, autora wielu kościołów górnośląskich.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 grudnia 2013

Kościół pod wezwaniem Świętego Wojciecha

Kościół wzniesiono prawdopodobnie ok. 1258 - 1268 r. Była to świątynia franciszkańska, pierwotnie nosiła wezwanie Św. Mikołaja.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 grudnia 2013

Kościół pod wezwaniem Świętego Jacka

Obecna świątynia parafialna przyłączonej przed wojną do Bytomia wsi Rozbark stoi na wzgórzu świętego Jacka, gdzie - według legendy - miał On głosić kazania do miejscowej ludności.

ZOBACZ WIĘCEJ
9 grudnia 2013

Kościół Świętej Barbary

Kościół parafialny św. Barbary, położony w pobliżu placu Słowiańskiego, na północ od centrum miasta, jest interesującym przykładem architektury sakralnej okresu międzywojennego.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.