Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy

Kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy Data publikacji: 9 grudnia 2013Monumentalna neogotycka świątynia ze strzelistą wieżą, nawiązująca do późnego gotyku francuskiego, wzniesiona została w latach osiemdziesiątych XIX wieku według projektu bytomskiego budowniczego Paula Jackischa, autora wielu kościołów górnośląskich.

Stoi u zbiegu ulic Sądowej i Piekarskiej, na miejscu dawnej kaplicy cmentarnej z XVII wieku. Wnętrze kościoła pokryte jest bajecznie kolorową polichromią, która, choć wykonana współcześnie, nawiązuje do pierwotnego wystroju kościoła. W ołtarzu głównym oryginalne przedstawienie Trójcy Świętej unoszącej się nad Bytomiem. Nad wejściem do kaplicy przylegającej od południa do prezbiterium znajduje się wizerunek Matki Boskiej, pod której płaszczem wyobrażono wybitnych obywateli miasta.

Galeria zdjęć:

Kościół pod wezwaniem Świętej TrójcyKościół pod wezwaniem Świętej TrójcyKościół pod wezwaniem Świętej Trójcy

Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.