Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Koperta, która ratuje życie

Koperta, która ratuje życie Data publikacji: 4 lipca 2016Bytom przyłącza się do akcji „Koperta życia” – specjalnej karty, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela, chorób jakie przebył oraz zażywanych leków. Między innymi o tym jak dotrzeć do seniorów i zachęcić ich do założenia takiej karty, rozmawiano podczas spotkania w Biurze Promocji Bytomia.

W interwencjach medycznych liczy się czas, a umieszczona w widocznym miejscu koperta przyspieszyłaby ratownikom dostęp do informacji mogących uratować życie pacjenta. Takie rozwiązanie jest szalenie ważne np. w przypadku osób zamieszkujących samotnie – mówi Ewa Tyburczyk, przewodnicząca Bytomskiej Rady Seniora.

Warto przypomnieć, że akcje propagujące projekt Koperty życia odbyły się już wielu polskich miastach, i co więcej, uratowały życie wielu ludziom. Trzeba zaznaczyć, że na założenie takiej koperty, seniorzy muszą wyrazić zgodę. Następnie kartę wkłada się do lodówki lub zostawia w innym widocznym miejscu oznaczonym specjalną naklejką.

Na chwilę obecną chęć skorzystania z takiego rozwiązania wyraziło około 800 osób – mówi Ewa Tyburczyk. Mam nadzieję, że ta liczba będzie o wiele wyższa. Do założenia Koperty życia będziemy zachęcać na specjalnie przygotowanym stoisku podczas zaplanowanej na wrzesień Senioriady – dodaje.

Zalety posiadania Koperty życia to nie tylko ułatwienie pracy służbom medycznym, ale też zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych. Wiemy, że gros sytuacji, których pogotowie przyjeżdża do osoby starszej, dzieje się na ulicy. Dlatego też planujemy rozszerzyć akcję o kartę życia, którą seniorzy mieliby przy sobie – mówi Ewa Tyburczyk.

Wkrótce specjalne formularze, naklejki oraz koperty będą dostępne w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Będzie je można pobrać także z Biura Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy Rynku 26/5.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.