Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Koperta, która ratuje życie

Koperta, która ratuje życie Data publikacji: 4 lipca 2016Bytom przyłącza się do akcji „Koperta życia” – specjalnej karty, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela, chorób jakie przebył oraz zażywanych leków. Między innymi o tym jak dotrzeć do seniorów i zachęcić ich do założenia takiej karty, rozmawiano podczas spotkania w Biurze Promocji Bytomia.

W interwencjach medycznych liczy się czas, a umieszczona w widocznym miejscu koperta przyspieszyłaby ratownikom dostęp do informacji mogących uratować życie pacjenta. Takie rozwiązanie jest szalenie ważne np. w przypadku osób zamieszkujących samotnie – mówi Ewa Tyburczyk, przewodnicząca Bytomskiej Rady Seniora.

Warto przypomnieć, że akcje propagujące projekt Koperty życia odbyły się już wielu polskich miastach, i co więcej, uratowały życie wielu ludziom. Trzeba zaznaczyć, że na założenie takiej koperty, seniorzy muszą wyrazić zgodę. Następnie kartę wkłada się do lodówki lub zostawia w innym widocznym miejscu oznaczonym specjalną naklejką.

Na chwilę obecną chęć skorzystania z takiego rozwiązania wyraziło około 800 osób – mówi Ewa Tyburczyk. Mam nadzieję, że ta liczba będzie o wiele wyższa. Do założenia Koperty życia będziemy zachęcać na specjalnie przygotowanym stoisku podczas zaplanowanej na wrzesień Senioriady – dodaje.

Zalety posiadania Koperty życia to nie tylko ułatwienie pracy służbom medycznym, ale też zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych. Wiemy, że gros sytuacji, których pogotowie przyjeżdża do osoby starszej, dzieje się na ulicy. Dlatego też planujemy rozszerzyć akcję o kartę życia, którą seniorzy mieliby przy sobie – mówi Ewa Tyburczyk.

Wkrótce specjalne formularze, naklejki oraz koperty będą dostępne w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Będzie je można pobrać także z Biura Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy Rynku 26/5.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.