Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Konsumencie! Znaj swoje prawa

Konsumencie! Znaj swoje prawa Data publikacji: 13 marca 2014Jeśli na ulicach Bytomia zobaczysz jutro (14 marca)... kota w worku, który zechce wręczyć ci ulotkę, weź ją. W przededniu Światowego Dnia Konsumenta inspektorzy Inspekcji Handlowej w Katowicach będą przekonywać mieszkańców Śląska, że warto znać i egzekwować swoje prawa.

Im więcej mówi się o prawach konsumenta, tym lepiej – mówi Ewa Stachowicz-Radosz, Miejski Rzecznik Konsumentów w Bytomiu. Rynek coraz częściej nas zaskakuje. Pojawiają się nowe produkty i usługi. Dlatego konsumenci muszą być informowani o przysługujących im prawach jak najczęściej.

Kampanie informacyjne przynoszą skutek, jak się okazuje, jesteśmy coraz bardziej świadomi swoich praw. Co więcej, do Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Bytomiu sporo osób zgłasza się o poradę jeszcze przed podpisaniem umowy na przykład z bankiem. Warto też podkreślić, że nie jesteśmy instytucją, która ma wzbudzać strach przed firmami oferującymi swoje usługi czy produkty – mówi Ewa Stachowicz-Radosz. Pomagamy w rozstrzyganiu sporów, przedstawiamy swoje opinie.

W ubiegłym roku do Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów wpłynęło ok. 560 spraw. 70% zostało rozpatrzonych pozytywnie (strony zawarły ugody, albo reklamacja została uznana). Czego dotyczyły? Spektrum jest bardzo szerokie – mówi Ewa Stachowicz-Radosz. Klienci reklamują odzież, obuwie, usługi telekomunikacyjne czy bankowe.

Choć klienci wiedzą o przysługujących im prawach, jeszcze zbyt często rezygnują z upominania się o nie i zdecydowanie za rzadko czytają umowy. Nie wiedzą na przykład, że mają prawo kupić towar po cenie, jaka znajduje się na półce, a nie w cenie, która wyświetla się w kasie. Nie jest też prawdą, że podstawą do reklamacji towaru jest paragon. Jeśli płacimy kartą, jest to wystarczający dowód na to, że w tym właśnie sklepie kupiliśmy towar.

15 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Konsumenta (w Polsce od 2000 r.). Do jego obchodów przyłączają się instytucje chroniące konsumentów i przypominają, że mają oni prawo do: wyboru, informacji, bezpieczeństwa i reprezentacji.

Bytomskich konsumentów reprezentuje Miejski Rzecznik Konsumenta Ewa Stachowicz-Radosz. Można skontaktować się z nią w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2, tel. 32 283 61 38, 32 283 61 77.

Na zdjęciu: akcja przeprowadzona w 2011 roku. Źródło zdjęcia: portal mmsilesia.

Autor: iwo
Zdjęcia: mmsilesia

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.