Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Konsultacje Gminnego Programu Rewitalizacji na Rynku

Konsultacje Gminnego Programu Rewitalizacji na Rynku Data publikacji: 15 października 2016Jeszcze dwa tygodnie mają bytomianie na wnoszenie uwag do Gminnego Programu Rewitalizacji. Konsultacje społeczne tego strategicznego dla miasta dokumentu potrwają do 26 października. Dziś (15 października) mieszkańcy chętnie przystawali przy stoisku Urzędu Miejskiego na Rynku i rozmawiali o przyszłości.

 Zainteresowanie rewitalizacją wśród bytomian jest spore – mówił Tomasz Janik, kierownik Referatu Planowania Strategicznego i Funduszu Europejskich UM. Mówi. Niemniej dziś większość uwag miała bardzo ogólny charakter. Mieszkańcy mówili o tym, co ich boli, pytali o inwestycje, w którym miejscu powstaną na przykład ścieżki rowerowe, wybiegi dla psów czy place zabaw. Tymczasem zależy nam na tym, by bytomianie zgłaszali konkretne uwagi do dokumentu czy projektów w nim zawartych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z Gminnym Programem Rewitalizacji. Na wnoszenie uwag do konkretnych pozycji w GPR są jeszcze dwa tygodnie.

 W najbliższą środę, 19 października, w Galerii Rotunda Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się debata na temat GPR z udziałem ekspertów z Instytutu Rozwoju Miast i przedstawicieli organizacji Pozarządowych. Debata rozpocznie się o 17.00. Każdy zainteresowany może wziąć w niej udział.

Przypomnijmy, konsultacje nad GPR odbywają się zgodnie z harmonogramem, zaakaceptowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Po ich zakończeniu konsultacji rozpatrywane będą uwagi do Gminnego Programu Rewitalizacji. Jeśli będą uzasadnione, zostaną wpisane do GPR.

Następnie, zgodnie z Ustawą o rewitalizacji o dokumencie będą musieli wypowiedzieć się: zarząd województwa śląskiego, wojewoda śląski, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, wojewódzki inspektor sanitarny, a także zarządcy dróg i kolei.

Na przełomie listopada i grudnia gotowy dokument trafi pod obrady radnych.
Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.