Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Konkurs na najpiękniejszą pisankę

Konkurs na najpiękniejszą pisankę Data publikacji: 15 lutego 2018Technika rytownicza, batikowa, a może oklejanie? Profesjonalne wykonanie wielkanocnej pisanki to nie lada sztuka. Dlatego, by zdarzyć przed Wielkanocą, warto zacząć już teraz. Jak co roku okazją do spróbowania swoich sił w zdobieniu świątecznych jaj jest konkurs Górnośląskie Kroszonki 2018.

Po raz 29. będzie można podziwiać najpiękniejsze świąteczne kroszonki. Bytomianie wraz z pozostałymi mieszkańcami naszego regionu zmierzą się z zadaniem, jakim jest wykonanie pięciu pisanek - kroszonek - zgodnie z zasadami sztuki. Te, które urzekną jurorów, zostaną nagrodzone, a następnie uświetnią jedną z wystaw Muzeum Górnośląskiego.

Konkursowe jaja wielkanocne można przynosić do Działu Etnografii Muzeum Górnośląskiego od 3 do 6 marca. Warto pamiętać, że walory artystyczne jury oceni w czterech kategoriach, ustalonych na podstawie wybranych metod wzornictwa. Prócz wspomnianych już technik rytowniczej i batikowej, uczestnicy konkursu mogą wykorzystać inne tradycyjne sposoby zdobienia.

Z myślą o tych, którzy nie stronią od innowacji organizatorzy utworzyli jeszcze jedną kategorię - techniki nowatorskie. Najciekawsze kroszonki zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, której wernisaż odbędzie się 17 marca w Muzeum Górnośląskim.

Regulamin konkursu

Autor: AK
Zdjęcia: arch. MGB

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.