Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Koniec wakacji, góra wspomnień

Koniec wakacji, góra wspomnień Data publikacji: 28 sierpnia 2017Zakończył się realizowany przez Górnośląski oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" wraz z naszym miastem, projekt Lato z Polską, w ramach którego Bytom gościł kilkunastoosobową grupę młodzieży z Ukrainy.

Był to dla nas wszystkich niezwykły czas, który wykorzystaliśmy nie tylko na wspólne odkrywanie Bytomia i innych śląskich miast, ale też na uczenie się siebie
– mówi Magdalena Bosek, kierownik Biura Rozwoju i Współpracy Zagranicznej, które wspierało organizacyjnie i merytorycznie projekt.

W programie kolonii, które trwały od 12 do 24 sierpnia, znalazły się m.in. wycieczki śladem zabytków Bytomia i innych ważnych miejsc ukazujących historię naszego regionu, jak np. Przystanek Historia w oddziale IPN, gdzie wzięli udział w lekci o symbolach narodowych.

Młodzi zwiedzali też Częstochowę, w Pszczynie podziwiali zamek, a w Koszęcinie poznawali śląskie tradycje, a nawet uczyli się tańczyć trojaka. Zależało nam na tym, by dowiedzieli się jak najwięcej o polskiej kulturze, mało tego, zaskoczyło nas jak bardzo nasi goście byli otwarci na wiedzę - mówi Magdalena Bosek.

O to, by się tu nie nudzili zadbali też nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 51, gdzie odbywały się popołudniowe zajęcia. Podczas tych zajęć rozmawialiśmy po polsku, w ramach lekcji języka polskiego czytaliśmy polską poezję. To był owocny czas, gdyż pod koniec pobytu słuchaliśmy jak recytują wiersze m.in. Jana Brzechwy czy Adama Mickiewicza - mówi Magda Bosek.

Letni wypoczynek młodzieży z Żytomierza był organizowany dzięki programowi "Lato z Polską", finansowanemu z funduszy Senatu RP.

Galeria zdjęć:Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.