Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 kwietnia 2018, Felicja, Teofil, Zyta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kończymy - zaczynamy remonty dróg

Kończymy - zaczynamy remonty dróg Data publikacji: 5 października 2016W Bytomiu - na ukończeniu są ostatnie przebudowy ulic, kanalizacji deszczowej, modernizacje chodników i budowa parkingów. Przed nami roboty na ul. Strzelców Bytomskich. Łączny koszt inwestycji - ponad 6 mln złotych.
 
Z budżetu miasta zrealizowano już budowę dojazdu i parkingu do ul. Świętochłowickiej w Łagiewnikach za 250 tys. złotych. Z budżetu obywatelskiego zmodernizowano nawierzchnię drogową i chodnik w obrębie pętli autobusowej przy ul. Felińskiego, a także chodnik wraz z rewitalizacją roślinną parku przy ul. Piecucha 12 i 12a. Łączny koszt tych inwestycji wyniósł 273 tys. złotych.
 
W październiku mają zakończyć się prace związane z przebudową ul. Wiosny Ludów i Wiśniowej. Tam w ramach prowadzonych prac przebudowywana jest jezdnia i zjazdy oraz dobudowywana kanalizacja deszczowa. Wykonane zostanie także odwodnienie drogi i budowa chodników. Ich koszt to prawie 984 tys. zł. W tym miesiącu zakończona zostanie również budowa muru oporowego przy ul. Rycerskiej /176 tys. zł/. Rozpocznie się za to budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych: SP nr 45 i Przedszkola nr 39 w Szombierkach, łącznie za 510 tys. zł.
 
Realizacja trzech kolejnych inwestycji drogowych ma się zakończyć w listopadzie br. Będzie to przebudowa drogi bocznej ul. Wyszyńskiego /przebudowa jezdni, zjazdów i odwodnienie terenu/ za 582 tys. zł, przebudowa dróg wraz z budową kanalizacji deszczowej na Osiedlu Srebrne Stawy – ul. Golfowa za 750 tys. zł oraz realizowana z budżetu obywatelskiego przebudowa ul. Mickiewicza za 451 tys. złotych.
 
Najwięcej pieniędzy pochłonie jednak przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich, która ma zapewnić prawidłowe odwodnienie terenu. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Inwestycja, która planowo ma się zakończyć w kwietniu 2017 roku będzie kosztowała ponad 2,4 mln złotych.
 
W sumie na wszystkie inwestycje z budżetu gminy Bytom wydane zostanie prawie 6,4 mln złotych, z czego 725 tys. zł pochodzi z budżetu obywatelskiego.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.