Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 października 2017, Marleny, Edwarda, Seweryna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Kończymy - zaczynamy remonty dróg

Kończymy - zaczynamy remonty dróg Data publikacji: 5 października 2016W Bytomiu - na ukończeniu są ostatnie przebudowy ulic, kanalizacji deszczowej, modernizacje chodników i budowa parkingów. Przed nami roboty na ul. Strzelców Bytomskich. Łączny koszt inwestycji - ponad 6 mln złotych.
 
Z budżetu miasta zrealizowano już budowę dojazdu i parkingu do ul. Świętochłowickiej w Łagiewnikach za 250 tys. złotych. Z budżetu obywatelskiego zmodernizowano nawierzchnię drogową i chodnik w obrębie pętli autobusowej przy ul. Felińskiego, a także chodnik wraz z rewitalizacją roślinną parku przy ul. Piecucha 12 i 12a. Łączny koszt tych inwestycji wyniósł 273 tys. złotych.
 
W październiku mają zakończyć się prace związane z przebudową ul. Wiosny Ludów i Wiśniowej. Tam w ramach prowadzonych prac przebudowywana jest jezdnia i zjazdy oraz dobudowywana kanalizacja deszczowa. Wykonane zostanie także odwodnienie drogi i budowa chodników. Ich koszt to prawie 984 tys. zł. W tym miesiącu zakończona zostanie również budowa muru oporowego przy ul. Rycerskiej /176 tys. zł/. Rozpocznie się za to budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych: SP nr 45 i Przedszkola nr 39 w Szombierkach, łącznie za 510 tys. zł.
 
Realizacja trzech kolejnych inwestycji drogowych ma się zakończyć w listopadzie br. Będzie to przebudowa drogi bocznej ul. Wyszyńskiego /przebudowa jezdni, zjazdów i odwodnienie terenu/ za 582 tys. zł, przebudowa dróg wraz z budową kanalizacji deszczowej na Osiedlu Srebrne Stawy – ul. Golfowa za 750 tys. zł oraz realizowana z budżetu obywatelskiego przebudowa ul. Mickiewicza za 451 tys. złotych.
 
Najwięcej pieniędzy pochłonie jednak przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich, która ma zapewnić prawidłowe odwodnienie terenu. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Inwestycja, która planowo ma się zakończyć w kwietniu 2017 roku będzie kosztowała ponad 2,4 mln złotych.
 
W sumie na wszystkie inwestycje z budżetu gminy Bytom wydane zostanie prawie 6,4 mln złotych, z czego 725 tys. zł pochodzi z budżetu obywatelskiego.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.