Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Koncert puzonowy w Szkole Muzycznej

Koncert puzonowy w Szkole Muzycznej Data publikacji: 13 lutego 2018Zapraszamy w najbliższy czwartek, 15 lutego na koncert puzonowy w wykonaniu Edgara Manyaka, urodzonego w Rumunii muzyka, któremu towarzyszyć będzie grająca na fortepianie Barbara Karaśkiewicz.

W programie czwartkowego koncertu usłyszymy utwory Francesco Antonio Rosettiego, Ferdinanda Davida, Bruno Bjelińskiego, Jeana Francisa Michela oraz Folke Rabe. Zapraszamy do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu przy ul. Moniuszki 17. Początek koncertu o 17.30.

Edgar Manyak pochodzi z rodziny muzyków i urodził się w 1967 roku w Sibiu w Rumunii. Już w wieku 10 lat zaczął grać na puzonie. Studiował w Berlinie. Z powodzeniem wziął udział w kilku dużych konkursach, takich jak „Praska wiosna”. Po ukończeniu studiów artystycznych Edgar Manyak przez kilka lat poświęcił się muzyce kameralnej i projektom solowym. Ponad 10 lat był członkiem zespołu Slokar Trombone Quartet.

Od 1996 roku jest solistą grającym na puzonie w Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin. W 2005 roku pełnił w sezonie taką samą funkcję w Staatskapelle Dresden. Gościnnie występuje z zespołem dętym Ludwig Güttler. Ściśle współpracuje z firmą instrumentalną Kühnl & Hoyer. W ten sposób powstała trąbka basowa, na której Edgar Manyak grywa podczas gościnnych koncertów. Edgar Manyak oprócz profesury na University of Music Basel, regularnie zapraszany jest na kursy mistrzowskie i koncerty jako solista do Niemiec, Szwajcarii, Chiny i Japonii.


Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.