Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 maja 2018, Joanna, Zuzanna, Milena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

"Power of Diversity" na bytomskim Rynku

Blisko 40 młodych aktorów z ośmiu europejskich krajów wystąpiło wczoraj /19 maja/ w plenerowym widowisku na Rynku. W przedstawieniu „Power of Diversity (Siła Różnorodności), the Crossing Lines/Bytom” zaprezentowała się też trójka bytomian.

XI Metropolitalne Święto Rodziny

Zapraszamy 25 maja o 17.00 na koncert "Bytomia Rodzinne Muzykowanie" w ramach XI Metropolitalnego Święta Rodziny. Szczegóły na plakacie TUTAJ

Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Koncert puzonowy w Szkole Muzycznej

Koncert puzonowy w Szkole Muzycznej Data publikacji: 13 lutego 2018Zapraszamy w najbliższy czwartek, 15 lutego na koncert puzonowy w wykonaniu Edgara Manyaka, urodzonego w Rumunii muzyka, któremu towarzyszyć będzie grająca na fortepianie Barbara Karaśkiewicz.

W programie czwartkowego koncertu usłyszymy utwory Francesco Antonio Rosettiego, Ferdinanda Davida, Bruno Bjelińskiego, Jeana Francisa Michela oraz Folke Rabe. Zapraszamy do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu przy ul. Moniuszki 17. Początek koncertu o 17.30.

Edgar Manyak pochodzi z rodziny muzyków i urodził się w 1967 roku w Sibiu w Rumunii. Już w wieku 10 lat zaczął grać na puzonie. Studiował w Berlinie. Z powodzeniem wziął udział w kilku dużych konkursach, takich jak „Praska wiosna”. Po ukończeniu studiów artystycznych Edgar Manyak przez kilka lat poświęcił się muzyce kameralnej i projektom solowym. Ponad 10 lat był członkiem zespołu Slokar Trombone Quartet.

Od 1996 roku jest solistą grającym na puzonie w Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin. W 2005 roku pełnił w sezonie taką samą funkcję w Staatskapelle Dresden. Gościnnie występuje z zespołem dętym Ludwig Güttler. Ściśle współpracuje z firmą instrumentalną Kühnl & Hoyer. W ten sposób powstała trąbka basowa, na której Edgar Manyak grywa podczas gościnnych koncertów. Edgar Manyak oprócz profesury na University of Music Basel, regularnie zapraszany jest na kursy mistrzowskie i koncerty jako solista do Niemiec, Szwajcarii, Chiny i Japonii.


Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.